Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon miért fogyok ilyen gyorsan?

Vajon miért fogyok ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt délután(evés után) 81kg-ot mutatott a mérleg, tegnap reggel 79 kilót, ma reggel 78,5 kg-ot. Kicsit kevesebbet eszek mint régebben, de ennyire fogyhatok tőle?(Nem kivánom annyira a kaját, kivéve ha valami finomság:) )

Vagy netán a mérleg romlott el?:S (Ha minden igaz akkor a Lidl-be lett véve)


2010. júl. 23. 08:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Annyit még hogy 180 cm vagyok és 81-82 kg körül mozogtam eddig.Esetleg számít az is hogy a nagy melegbe dolgozgattam egy kicsit és lehet hogy attól fogytam ennyit?

Azért kérdezem mert félek hogy valami lett velem:S

2010. júl. 23. 08:38
 2/10 bettty válasza:
Előbb ellenőrizd a mérleget állíts rá mást és ha neki is mást mutat akkor rossz mérleg. De ha mégse akkor menj orvoshoz mert lehet hogy pajzsmirigy tultengésed van.
2010. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! A pajzsmirigy nem teng túl, maximum a hormon, amit termel :)
2010. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Cukorbetegség is lehet, meg még ezer más.

Ha nő vagy, akkor egyszerűen a ciklusod miatt is lehet.


Egyébként a súlyt mindig reggel, éhgyomorra, lehetőleg wc-zés (de mindenképpen pisi) után mérjük. Akkor összehasonlítható. Ez teljesen normális ingadozás, ha nem csökken tovább. Délután lehetsz 2 kilóval nehezebb, mint reggel, az meg mindegy, hogy 79 vagy 78,5, nem tudod, mennyi salakanyag van benned.

Érdemes hetente 1 szer mérni egyébként. Ha nem marad 78-81 között a súlyod, érdemes dokihoz menni.


Ja, és ha a mérleg elemes, vegyél bele új elemet.

2010. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ebben a melegben (főleg ha nem eszel és iszol eleget) igen könnyen veszít vizet a tested (legfőképp izzadás formájában, hogy hűtse a tested)

igyál sokat, és ha nehéz fizikai munkát végzel, nem ártana normálisan enni is! (ez csak egy tanács)

2010. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hétvégén (pontosabban szombaton) volt olyan hogy reggelire ettem egy szendvicset és egész nap utánna csak ittam kb 2 óránként(Vagy amikor ugy megszomjaztam) Ettől is lehet ez a fogyás?
2010. júl. 23. 09:45
 7/10 A kérdező kommentje:
rönköket hasogattam a napokba szóval ilyen melegbe ha kimentem akkor már 10 perc után szinte ömlött a homlokamról is a víz ami pl egy alapos tesi óra után nem szokott lenni.
2010. júl. 23. 09:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Basedow kórod van. Érdemes lenne felkeresni egy endokrinológust.
2010. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
(délbe ettem és most megmértem magam, a mérleg 79,3 KG-ot mutat)
2010. júl. 23. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez az ingadozás. Pajzsmirigy betegség nem így működik, kedves egyik válaszoló!
2010. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!