Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vannak itt szemészek?

Vannak itt szemészek?

Figyelt kérdés

Szemmütéti vizsgálaton voltam. Nem romlott a látásom. De amikor szemcseppel lebénították a szemem alkalmazkodó képességét pupillatágítoval (remélem h jol tudom és jol írom), akkor kiderült, hogy mindkét szemem egy teljes dioptriával kevesebbel is jol látnék.


Azt írták a papírra ,hogy:


nagyfokban rövidláto páciensnél jo távoli látáshoz igényelt jelenlegi dioptriája és alkalmazkodás bénításban mért dioptriája közötti eltérés miatt lézerkezelés egyenlöre nem végezhetö. amikor látása kisebb dioptriával is jol javíthato, ismételt vizsgálat szükséges.



Az a kérdésem,hogy:


Késöbb már nem lesz annyira alkalmazkodo a látásom? Vagy egyáltalán nem lesz alkalmazkodo?

Mi az hogy le kellett bénítani az alkalmazkodást?


ha jo lesz egy dioptriával kevesebbel a látásom akkor müthetnek. De az jo? Mi van akkor ha ugyanolyan lencse jo lesz a látásommhoz, mint amit a bénításban mértek?



Mit jelent az h alkalmazkodo és annak bénítása?

Hogyhogy egy teljes dioptriával kevesebb lenne jo,ha lebénítják a szemem?


És ha megmütenek akkor pluszba mehet át a szemem, nem?

Mert 0-ra mütenek,de ha nem alkalmazkodik akkor egy teljes dioptriával kevesebb lesz, vagyis plussz 1-es lesz.


valaki megtudná ezeket magyarázni? köszönöm. 26 éves vagyok. már nembiztos h akarom a mütétet. kevesebb dioptria jo lett. de van h nagyobb fényben nemigazán jo.



#szemészek
2018. júl. 7. 19:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!