Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Attól, hogy kevesebb fényben...

Attól, hogy kevesebb fényben rosszabbul látok, ez még nem farkasvakság, ugye? Csak romlott a szemem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 10:27
 1/7 anonim válasza:
Lehet, hogy így születtél, és csak most vetted észre? Uscher szindróma vagy farkasvakság. Jobb, ha elmész szemészethez.
2010. jún. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A farkasvakság az amikor gyengébb fényben rosszabul lát valaki.Erős fényben semmi baj. Nagyon egyszerűen lehet gyógyítani A vitamin kapszulát kell szedni.

A látásélesség romlás minden fényviszonynál jelentkezik.

2010. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De utánanéztem egy könyvben, és azt olvastam, hogy az A-vitamin hiányában kialakult farkasvakság nagyon ritka, inkább az elmaradott országokban jellemző. Öröklött farkasvakságom pedig biztos nincs.

Viszont a körmömön is vannak fehér foltok (ami ugye szintén az A-vitamin hiányát jelentik).

De lehet, hogy csak a hipochonder vagyok.

2010. jún. 14. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:

A körmödön levő foltok az A-vitamin hiányára utalnak.

Lehet, hogy nem a vitamin, hanem a zsír bevitelével van baj.

Ajánlom a répa mellett a tejtermékeket!

2010. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb fényben mindenki rosszul lát. Eleve kevesbé különböztethetőek meg a színek (minden olyan szürkéssé válik), általában nincsenek árnyékok, vannak viszont esetleg elvakító egyéb fényforrások.
2010. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne fesd az ördögöt a falra kedves kérdező. Menj el szemészetre, a farkasvakság igen ritka, de szerintem alaposan megvizsgálnak. Túl zsíros, fűszeres ételt nem érdemes enni, mert a szemben lévő folyadékot zavarossá teszik, ez is ronthat a látáson. A köröm, bőr és haj épségéért felelős még az E vitamin. A vitamint az előzőeken kívül a hagymában találsz. Ha dohányzol, a répát a béta-karotin miatt nem ajánlom, mert káros hatást vált ki a szervezetből.
2010. jún. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt, hogy nem látok olyan jól, azt úgy értettem, hogy homályosan látok, szóval ha kevesebb fény van, akkor úgy látom a dolgokat, mintha erős fénynél szemüveg nélkül lennék (-2-es mindkét lencse).

És nem dohányzom, nem iszok alkoholt és zsíros ételeket sem eszek.

Egyébként tudom, hogy abszurd ötlet volt a farkasvakság, csak na, bepánikoltam. :)

De azért akkor kérek egy időpontot a dokimhoz.

2010. jún. 15. 00:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!