Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Volt már valakinek itt szemmüt...

Volt már valakinek itt szemmütétje?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, de borzasztó a látásom, a szemüveg meg egyszerűen zavar. Tőlem egy méterre lévő ember arcát homályosan látom. A kérdésem az lenne hogy érdemes-e szemmütétet megcsinálni, és milyen tapasztalataitok vannak?

Lehet olyat, hogy elöször csak az egyik szememet csináltatom meg és rá mondjuk egy hónapra a másikat?



2018. ápr. 20. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, szoktak is ilyet. Nekem szerencsére még nem volt szükségem szemműtétre, de édesanyámnak többre is, mert fiatal lány korában üzemi baleset érte. Azóta csak fél szemére lát. De ennek nem volt köze a látásjavításhoz, neki sajnos nem tudták megmenteni a látását, csak a fájdalmat csökkentették. A végén ki kellett venni az egész szemgolyót, és annyi.


Egy rossz ismerősömnek volt lézeres látásjavító műtétje még 2006 körül. Semmilyen fájdalmat nem érzett, két nap alatt helyrejött minden, két hét múlva már a túlóvatoskodott biztonsági rendszabályokat is elfelejthette, pl. hogy ne emeljen nehezet, ne hajoljon le hirtelen, stb.


Ha ilyen súlyos a látásproblémád, neked szükséged lehet egy ilyen műtétre. Bár nem tudom, eljut-e hozzád ez a válasz - a képernyőt hogy olvasod el?

2018. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A telefon képernyőt látom,mert az nincs olyan messze. De mindenképp szeretném megcsináltatni 18 éves koromba, csak őszintén megmondom félek egy kicsit tőle.

2018. ápr. 21. 11:40
 3/4 anonim válasza:
páromnak tegnap volt bp-n és nagyon jól sikerült a műtét. már jól is lát . 125%os a látása. ő 26 éves . neki csak a legdrágább lézeres műtét lehetett . 600e Ft. rohadt drága de ha jó lesz neki tényleg legalább 60 éves koráig akkor már meg is érte. van még 2 ismerősöm akinek szintén volt lézeres szemműtét. nekik is jó, egyikük 400 e -ert csinaltatta és azt mondta azt bánta hogy nem előbb ment el . ő 50 körüli . másik ismerősöm is megcsinaltatta őt nem tudom mennyiért. de ő neki is nagyon jó. egyébként nem mindenkinek lehet megcsinálni. 10 emberből azt hiszem csak 4 nek lehet. remélem segítettem valamit . bármi kérdésed van, írj provatot . szóval érdemes megcsinálni de a kettőt egyszerre csinálják. a drága 600-fts műtét 10 perc. és nem fájdalmas. legalábbis azt mondta a párom.
2018. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát remélem,hogy alkalmas leszek a műtétre, eléggé megneheziti a mindennapjaimat, hogy ilyen rosszul látok.

Köszönöm szépen a segítséget!😊

2018. máj. 6. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!