Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Se közelre se távolra nem...

Se közelre se távolra nem látok jól. Pluszos szemüveget hordok, ráadásul szemtengelyferdülésem is van. Hogyan nevezik ezt a szembetegséget? Mert ugye se közellátó se távollátó nem vagyok, akkor mi? Kb 5 dioptriás szemüveget viselek.

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én is így vagyok vele,hogy se közelre nem látok,se távolra.Nekem +6-os meg +5-ös volt,amikor 7 évesen kiderült,hogy rosszul látok,azóta már csak +2es meg +2,5es,és nekem is szemtengelyferdülésem is van hozzá.Nem igazán értek hozzá,de nekem azt mondták,tompalátásom van (tehát szemüveggel se látok tökéletesen sajnos,és soha nem is fogok).Ennek így,amit leírtál,hogy pluszos a szemed,meg szemtengelyferdülés,így nincs külön neve,de lehetséges,hogy neked is tompa látásod van.

19/L

2010. máj. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj, ezt a kérdést akár én is feltehettem volna! Mellesleg már gondolkoztam rajta, mert én is pluszos szemüveget hordok, már ovis korom óta, évek óta 3,5 ill. a másik szemen 4 a dioptriám. A rettentő kancsalságomat a szem laragasztásával sikerült még gyerekkoromban korrigálni, most már csak a szemészeten tudják bemérni a szemtengelyferdülésemet, szabad szemmel nem látszik. Viszont én sem látok se távolra, se közelre rendesen, még szemüveggel sem. Én is úgy tudom, hogy ezt tompalátásnak hívják, de "érdekes" módon még egy szemészorvos sem volt hajlandó elmagyarázni (ha senki nem ült a váróban, akkor sem), hogy mi ez.
2010. máj. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Asztigmiának hívják.


[link]


Nekem is ez van. A szemfelülete nem egyenletes,ezért nehéz rá kontaktlencsét illeszteni.

2010. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy dolog a tompalátás, és egy dolog az asztigmia. Az asztigmia javítható cilinderes szemüveggel, vagy kemény kontaktlencsével. A tompalátás még úgy sem. Bár az asztigmiát is be szokták mérni, és a szemüvegbe beépíteni.
2010. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mostanában tervezem, hogy megyek szemészetre új szemüveget íratni. Majd ott is megkérdem hátha válaszol az orvos
2010. máj. 30. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem egyszer elmagyarázta az orvosom,hogy aki pluszos szemüveget hord az bizonyos dioptriáig nagyon jól alkalmazkodik a távollátáshoz,a közellátáshoz már kevésbé tud. De valójában se távolra se közel nem lát jól bizonyos dioptria felett aki pluszosat hord. Ezért téves a távollátó kifejezés. (én is ilyen vagyok egyébként..)
2010. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És mennyi az a bizonyos dioptria?
2010. máj. 31. 14:01
 8/8 anonim válasza:
Én s ebben a cipőben járok. a bal tompalátó, + 2,5 a jobb éles, de az is +1,5-nál tat és további romlás várható. apai örökség. 39 éves vagyok, szemüveggel olvasok, ténykedek otthon. távolra még megy e nélkül. Ezt a fajta szemhibát nem lehet műteni???
2010. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!