Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pontosan mi baja a szememnek?

Pontosan mi baja a szememnek?

Figyelt kérdés

Rövidlátó vagyok, vagyis távolra homályosan látok.

Azt szeretném megtudni, hogy pontosan mi is a baja a szememnek. Többféle verziót olvastam és nem tudom hogy ezek közül melyik az igaz vagy esetleg mind előfordulhat:

1. A szem tengelye hosszabb, mint a normál szemé, ezért a kép a retina síkja előtt képződik.

2. A lézeres szemműtéteknél viszont a szaruhártyával csinálnak valamit.

3. A szemizmok nem megfelelően működnek.


2010. máj. 20. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
szemész miot mondott? ált a szemmozgatóű izmok hibája okozza. én is rövidlátó vagyok
2010. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Ez egy gyakori ok, de a 3. pontban leírt dolog is okozhat rövidlátást.

2. Igen, a szaruhártyát korrigálják (pedig nem annak van a baja), azaz annak változtatják meg a fénytörését, mivel az hozzáférhető (olyan, mintha kontaktlencsét "csiszolnának" a szaruhártyából).

3. Ez kicsit pongyola megfogalmazás, mert a szemben rengeteg izom van (sok a szemgolyót mozgatja, de ami rövidlátásnál gyengébb, az a m. ciliaris, talán lencsefüggesztő izomnak hívják magyarul, ez a szemgolyóban van). És mivel ez az izom gyengébb, a lencse domborúbb a kelleténél, ezért jobban töri a fényt.

2010. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Tehát akkor a 2. pont igaz, de a szaruhártyának nincs baja, azzal csak korrigálnak. Akkor ezt kizárhatjuk.


Az 1. pont érdekelne jobban. Hogy kell ezt érteni hogy a szem tengelye hosszabb ??

Képeken ilyen lapultabb szemgolyót mutogatnak. Ezt úgy kell érteni, hogy tényleg a szemgolyómat valami nyomja felülről össze ? :D

Vagy épen itt jön a képbe a 3. pont, tehát mivel gyengébb a lencsefüggesztő izmom, ezért nem megfelelő alakú a golyó ??

2010. máj. 20. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!