Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki nem lát, az mit lát?

Aki nem lát, az mit lát?

Figyelt kérdés
Egy fekete vaktól szeretném megkérdezni, hogy a teljes vakság esetén mit lát az ember?Feketeséget,ahogy az a köztudatban el van terjedve, vagy szürkeséget, vagy mit?
2010. ápr. 30. 23:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen,én is arra gondoltam hogy esetleg egy nem vakon született emberke hanem egy látását elvesztett ,meg tudja mondani.
2010. máj. 1. 00:19
 12/18 A kérdező kommentje:

00.16-nak:

Valóban nem muszály mindenbe belekötni, de ez hogy jön ide?Ki mibe kötött bele?

2010. máj. 1. 00:29
 13/18 anonim ***** válasza:
ezt azoknak írtam akik elkezdtek kötekedni, h hogylehet ilyet kérdezni, meg h a vak semmit nemlát ami nemegyenlő szerintük a nagy fekete sötétséggel....
2010. máj. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A sötétséget is látni kell. A vak ember viszont nem lát.

Higyjétek el, én is gondolkoztam már ezen és én is arra jutottam, hogy semmit látni olyan lehet, mint amit a hátaddal látsz. Mit látsz a hátaddal? Sötétséget?

2010. máj. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nem, az nemolyan. nekem volt vak ismerősöm és kérdeztem tőle h mit lát. ő nemtudta ugyan, de az orvosai szerint sötétséget lát, de lát némi fényt is.
2010. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Este, a sötét szobában hunyd le néhány percre a szemed, és meglátod.

Van, hogy a sötétbe bámulnak bele, de van, hogy nincs előttük semmi.

2010. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyébként a nem született siketeknek gyakran van fülzúgásuk, ami néha olyan hangos, hogyha rádió lenne, akkor levennék a hangerőt.

Nem ugyanaz, egyáltalán nem.

2010. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az is számít, mitől vakult meg, illetve mitől süketült meg?

Van, aki csak színvak, van aki rövidlátó, távollátó...El tudom képzelni ezek után, amit írtatok, hogy a vakok sem egyformák.

Egy bácsi, aki nem volt egészen vak, de fehér bottal járt, mert alig látott, ő mesélte hogy vannak pszichológiailag vakok is, akik nem vakok, de mégse látnak. Bent él a vakok intézetében, de olykor mikor elfeledkezik magáról, meglátja a dolgokat. Nem színlel, hanem bizonyos esetekben tényleg nem lát! Erről semmi többet nem tudok, csak ez a bácsi mesélte.

Tehát mivel ennyire sokféle vakság van, lehet hogy van aki sötétséget lát, de nagyon kétlem, hogy egy olyan ember, akinek abszolút nem funkcionál a szeme, többet látna a semminél. Ugyanakkor valóban nem szabad elfelejtkezni róla, hogy a látás sokszor csak az agyban keletkezik (amikor pl. álmodunk), de azt hiszem, erről akkor mégiscsak a vakokat kéne megkérdezni. Én eddig totál biztos voltam benne, hogy semmit nem látnak.

2010. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!