Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki nem lát, az mit lát?

Aki nem lát, az mit lát?

Figyelt kérdés
Egy fekete vaktól szeretném megkérdezni, hogy a teljes vakság esetén mit lát az ember?Feketeséget,ahogy az a köztudatban el van terjedve, vagy szürkeséget, vagy mit?
2010. ápr. 30. 23:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Egy vaktól akarod megkérdezni ezt ÍRÁSBAN? Érdekes... Egyébként ugyanazt, mint te egy barlangban ha leoltják a lámpát, vagyis tömény feketeséget. Bár kevés teljesen vak ember van, a többség ha minimálisan is ,de képes valamilyen szintű fényérzékelésre.
2010. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
hát fekete vagy (:D) nem vagyok, de azt tudom, hogy a vakok nem látnak SEMMIT, se feketséget, se szürkét, semmit, nekik nincs olyan érzékszervük. Pl képzeld el, hogy minden embernek van szeme a feje hátulján, csak neked nincs, de ettől még nem látsz a fejed hátulján feketeséget, hanem nem látsz ott Semmit! Szóval aki teljesen vak, az olyan érzés, mintha nem is létezne a szeme. Persze vannak olyan látássérültek, akik minimális fényeket érzékelnek, satöbbi, de az más.
2010. ápr. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: a van emberek is tudnak internetezni! Vannak felolvasó programok!
2010. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
bocsi elírkáltam néhány dolgt, de remélem érthető volt :)
2010. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Elnézést kedves első válaszoló, de vaktól kérdezem nem analfabétától.
2010. ápr. 30. 23:46
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
feketeséget---amúgy vannak ilyen kiállítások, amikor ismerkedhetsz a vakok látásmódjával
2010. ápr. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

-igen,érthető volt

-tudom hogy vannak ilyen kiállítások, de ott a vakok érzékelési módjával lehet megismerkedni,a látásmódjával sztem képtelenség.ott ki lehet próbálni, hogy hogyan különbözteti meg a tárgyakat az aki nem lát.

2010. ápr. 30. 23:56
 8/18 anonim válasza:
100%

Egy fekete vaktól szeretném megkérdezni.. :O

én nem vagyok vak és fekete sem, de nem látnak semmit, micsoda kérdés ez ? Se feketét, se tulipánt. semmit. egyszerűen nem látnak.

"mit lát az ki nem lát" azt, amit a süket hall.

2010. máj. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Szerintem menj be a vakok intézetébe és kérdezd meg. Általában szívesen válaszolnak az ilyen kérdésekre, mert többnyire nyugdíjasokkal van tele, akiket nem nagyon látogatnak, és hát ugye örülnek a társaságnak. A szegediben voltam gyakorlaton, ezért merem ajánlani. Egyébként ha valaki világ életében vak volt, lehet, hogy zavarba ejti a kérdés, hisz nem tudja mi az a fekete, vagy mi az a fény, és a kezelőorvosa mondta meg neki, hogy mit láthat abból, amit mi látunk... Tehát ha azt mondták neki, hogy látja a fényt, akkor az neked valószínűleg nem fog sokat jelenteni... Ahogy neki se adhatott megnyugvást a diagnózis. Meg, hogy ő nem lát semmit... Nem nagyon tudják ám elképzelni, hogy milyen lehet látni (ahogy mi sem, hogy ők hogyan "látnak"), és -főként a fiatalokat- nagyon foglalkoztatja ez, és az is, hogy ők hogy néznek ki, mert tudják, hogy ez fontos. Sok vak tini leányzó nagyon divatosan öltözködik, sminkelnek, rendszeresen járnak fodrászhoz... Szóval adnak magukra, már ha nem a tiszta depressziós részleget erősítik. Azok, akik baleset miatt vesztették el a látásukat, jóval kevesebben vannak, ők biztos tudnának válaszolni, hasonlatokat mondani, de ilyen emberkét én nem ismerek, úgyhogy rád hárul a feladat, hogy felkutasd. :) Remélem, megtapasztalni nem fogod.
2010. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a semmi az a nagy feketeséggel egyenlő. aki nem lát az feketeséget "lát". bár nem lát, hiszen vak, de ami elé van tárulva az a nagy feketeség. a mi szavainkkal élve feketeség. nemmuszáj ám mindenbe belekötni...
2010. máj. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!