Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék és...

Kontaktlencsét szeretnék és lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok de ez sportoláshoz elég kényelmetlen ezért gondoltam a kontaktlencsére. Ti milyen fajtát használtok? Nehéz ki-be rakni?

2016. aug. 15. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Az elején szerencsétlenkedik vele az ember, de pár nap alatt bele lehet jönni.

Az enyém Bausch&Lomb, de volt már Johnson & Johnson is. A típusát amúgy is az optikus fogja ajánlani, miután megvizsgált.

2016. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
A behelyezést meg kell tanulni, sokat kell gyakorolni, de tanulható, én nem turkálnék a szememben, finnyás vagyok.
2016. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második: tehát úgy válaszoltál, hogy nincs is lencséd?

Nem kell turkálni a szemedben, hozzá se érsz a szemedhez...

Első voltam (17 éve lencsés)

2016. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nincs lencsém, de tesómnak, páromnak is volt. Szóval láttam nap, mint nap.
2016. aug. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nézem a Risztov Évát nap mint nap úszni, lehet, jövőre indulok 10 kilométeren.
2016. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokkal felszabadítóbb érzés mint a szemüveg. Nekem két éve van,kicsit bánom,hogy nem csináltattam előbb mert a szemüveget nem bírtam elviselni a szemem pedig csak romlott,aztán rátértem a kontaktlencsére. Olyan érzés mintha bent sem lenne semmi,de mégis látsz!

Először a szemorvos fogja betenni a próbalencsét neked,az kicsit kellemetlen hiszen egy idegen ember akar a szemedben nyúlkálni...aztán ha jó akkor felírja neked és gyakorolhatod a ki-be rakást. Nekem először fél óra(!) volt berakni csak az egyiket félóra a másikat,de egy hónap után belelendültem és mára már tükör nélkül is megy. Szóval csak az első hónap kritikus utána minden sima.

Biofinity 6db-os lencsét használok.

2016. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz, nekem elsőre sikerült. Nem kell tőle megijedni, ha eleinte sokáig tart, nehezebb mert ezt abszolút meg lehet tanulni, nem egy bonyolult dolog. Ha valaki irtózik attól, hogy hozzáérjen a szeméhez (bár mondjuk nem a szeméhez nyúl, hanem a lencséhez), akkor picit problémásabb a dolog, de nem kell félni tőle mert egyáltalán nem fáj, nem kellemetlen és nem kell turkálni a szemünkben. Az optikában majd megmondják, hogy milyen lencsére van szükséged (Dioptria, görbület és elmondják, hogy szerintük melyik éri meg jobban. Ha naponta szeretnéd hordani, akkor a havi lencse éri meg jobban, de vannak kéthetes, napi lencsék is, ha csak alkalmakként szeretnéd viselni)és milyen márkájú lencsét, folyadékot ajánlanak, de ezzel lehet kísérletezgetni is mert mindenkinek más válik be.
2016. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2016. aug. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!