Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 8 éves kislányom egyik szeme...

8 éves kislányom egyik szeme -0,5, a másik -0,75. Valóban ront rajta a szemüveg?

Figyelt kérdés
Még nem volt idáig szemüveges, csak most derült ki, hogy kell neki. Meg is csináltattuk, a Dr. nő szerint a játékon kívül egész nap kell viselnie. Persze erre rögtön rácáfolt egy ismerős, szerinte -1 egész dioptriáig csak jobban romlik a szem, mert az idegek ellustulnak..Most mi az igazság?
2010. ápr. 16. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség.

Akkor romlik a szeme, ha nem használja a szemüveget.

Most lehet, hogy még visszafordítható - sőt, igen valószínű. De ha nem használja, majd úgy jár, mint én: 12 évesen -2,50-es szemüveget kap, ami majd maximum csak romolhat (most 17 vagyok, a jobb szemem -2,75-ös, a bal -2,50-es, és úgy tűnik, megállt, ami jó, de javulni már soha nem fog)

2010. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szemtengely hossza okozza a látáshibát,azon meg nem változtat semmi. Hordja a szemüveget,mert ezzel megelőzhető a fejfájás,a szem elfáradása,kieresedése, és nem utolsó sorban normálisan fog látni. Az,hogy meddig és miylen gyorsan romlik a szeme valakinek teljesen szemyélfüggő, felhozom a saját példámat nekem 17 éves koromig romlott,azóta egy fél dioptriát se,pedig ugyanugy hordom a szemüvegem mint előtte.Általában maximum 20-21 éves korig romlik, amig a növekedés le nem zárul. A lányodnak lehet ,hogy ez marad a dioptriája,lehet hogy nem.
2010. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én szemeim pont ilyenek, 25vagyok és optikus mondta,h mindegy,h hordok szemüveget vagy sem, nem lesz tőle se jobb,se rosszabb. Ha akar továbbromlik,ha nem akar nem....

De munkatársam hord szemüveget,és romlott neki egy egészet a szeme 2év alat...

2010. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem 20 év alatt romlott fél dioptriát a szemem.


Kis koromban kellett volna hordanom - 0.5-ös szemüveget. Mondták hogy hordjam, de nem érdekelt sosem, mert cikinek éreztem, ráadásul valami tök ronda piros sztk keretes szemüveget csináltatott anyám, hát tuti hogy nem vettem fel soha.


Aztán később mikor másik suliba mentem, továbbtanulni, akkor csináltattam magamnak egy szebb szemüveget, mert muszáj volt, hisz nem láttam a táblát suliban, s akkor azt így órán néha fölvettem, de ennyi.


Utcán sosem hordtam. Otthon néha pl ha a tévét messziről néztem, akkor fölvettem, de semmi komoly.



Viszont volt olyan osztálytársam, aki meg rendesen hordta mindig, és most is. Neki meg többet romlott a szeme.


Hát most hogy ez a szemüvegtől volt e így, vagy csak a gének miatt, hogy kinek hogy romlik, hát én nem tudom :)

2010. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szokták volt mondani, hogy ellustul a szem a szemüvegben, erőltetni kell. nekem egy fő szemészorvos elmondta, hogy az erőltetés hülyeség, hiszen mást nem tudunk, mint hunyorogni. a rövidlátás a szemgolyó hosszának eltérése, a törőfelületek hibája, tehát tudatosan nem korrigálható. olyan nincs, hogy az ideg ellustul, ne hidd el ezeket a marhaságokat. a rövidlátást az okozza, hogy nem pont a retinán, hanem előtt keletkezik a kép, idegekhez semmi köze nincsen, csak a szem fizikai méretei, paraméterei okozzák. a szemüveg nem csinál mást, mint úgy töri a fényt, hogy a kép a retinára essen, a szem működését nem befolyásolja. akinek romlik a szeme, annak mindenhogyan romlik. és viselje is, mert a szemnek állandóság kell, az nem jó, ha egyszer fenn van, egyszer lenn, tehát oda kell figyelni rá.
2010. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ellustul a szem, csak a szemüveg kerete az arc előtt cseppet sem tesz jót a látásnak. Olyan ez mint ha a hajad lóg a szemedbe az is rosszat tesz. Keretben látni rossz és kész. -1.00 dioptria alatt meg szerintem felesleges a szemüveg. Javítani nem fog a látásán az tuti.
2010. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!