Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi baja van a szememnek? (Ha...

Mi baja van a szememnek? (Ha egyátalán van)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az lenne a problémám, hogy már vagy 1-2 éve, világos területeken, nappal kis lehullóó pöttyöket látok, a szememben(tehát mintha hullanának le valahonnan)

14 éves vagyok, pár ember szerint vitamin hiányom van(ők persze nem orvosok) De az lenne már 2 éve?

Annyira nem nagy gond, de eddig egy embert se ismertem aki ilyet észlelt volna, remélem ti is láttok ilyen átlátszó pöttyöket, nem nekem van gondom. :P


2008. szept. 26. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomásodat mérted már ?
2008. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabb koromban én is sokat láttam, de néha még mostanában is. Néhány konkrét esetre is emlékszem: egyszer tornaórán a fejemre estem, akkor láttam ilyen ezüst hulló bigyókat, amik ráhullottak az emberek ruhájára stb.

Egyszer nagyon beteg voltam és hánytam. Akkor is ez történt. Vagy ha hirtelen pattanok fel stb

Két állapothoz tudom kötni: az egyik az oxigénhiányos állapot a másik a hirtelen vérnyomás változás. Nem tudom orvosilag megmagyarázni. Nincs semmi komoly bajod szerintem, de azért ha sűrűsödik a dolog beszéld meg egy dokival, lehet felír vlm véryomás szabályzót.

2008. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Velem is ilyesmi van, de én kis átlátszó buborékokat látok. Sokat gondolkodtam, de nem tudom, mi lehet...
2008. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
7%
Én is szoktam látni olyanokat, főleg reggel, szerintem azok nem csak pöttyök, hanem kis "madzagok", mint amiket kimosol reggel a szemedből. Ha ez nem csak kosz lenne, akkor nem úgy tűnne, mintha hullana, vagy amikor hirtelen oldalra nézel, akkor pedig arra csúszik, tehát nem fix helyeken vannak. De ez lehet hogy csak nálam van így
2008. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Vitamin, és ásványianyag szükséges. Nézesd meg a vérnyomásod, az otthoni mérővel hogy sok e vagy kevés.
2008. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, nekem az alacsony vernyomasom miatt[tenyleg, orvosilag alig elek:)] Ha meg hirtelen felpattanok, akkor iszonyuan meg tudok szedulni, nem latok es nem hallok semmit par masodpercig.. Nagyon rossz
2008. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 22 éves lány vagyok, nálam is előfordul (főleg nyáron, amikor ugye erős a napsütés), hogy a szabadban "színtelen szalagok" úszkálnak a látóteremben. Először megijedtem, és kérdezgettem, hogy más is lát-e ilyeneket, de mivel a családban senkinek nincs hasonló problémája, nekem meg beugrott, hogy régebben hallottam azt a kifejezést, hogy "üvegtesti homályok elszaporodása", beírtam ezt az üvegtesti homály" kifejezést a keresőbe, és jópár oldalt kiadott, ami ezzel foglalkozik. Többek között találtam egy fórumot is, ahol vki leírta, hogy napfényben úszkának fura dolgok a látóterében, stb. Egyből ráismertem a problémámra. Kiderült, hogy sok embert érint ez a fajta "rendellenesség", és bár nem lehet elvileg gyógyítani, súlyos következményektől se kell tartani.

Ha gondolod, te is nézz utána a neten, hogy meg tudd állapítani, ez a probléma áll-e fent a te esetedben is!

2008. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!19 éves lány vagyok és én is évek óta látok ilyen pöttyöket. A legfőbb oka,legalábbis amiről én tudok,az alacsony vérnyomás. Ha valahonnan felpattanok ,én is nagyon megszédülök,először nem látok semmit aztán csak a pöttyöket. Meg néha spontán is megtörténik a dolog.

Egyáltalán nem komoly,fiatal lányoknál gyakori. Azért nem árt ,ha megméred a vérnyomásod.Nem kell pánikba esni,ha valami iszonyú alacsony érték jön ki,sok fiatal lány van ezzel így. Amíg nem okoz komolyabb gondot,addig nem kell foglalkozni vele.

2008. szept. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gergő1998 válasza:
én is látom a pöttyöket de nekem átlátszóak.:(
2011. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!