Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van valakinek multifokális,...

Van valakinek multifokális, illetve tórikus kontaktlencsével tapasztalata?

Figyelt kérdés

Világ életemben kontaktlencsés voltam, de most úgy érzem, hogy a "sima" mínuszos lencse már nem elég. Szemüveggel is egyre nehezebben látok élesen közvetlen közelre...


Viszont jelenleg külföldön élek, és nem egészen vagyok abban biztos, hogy az itteni optikusom (itt az optikusnál egy technikusféle vizsgálja a szemet kontaktlencse, illetve szemüveg felírás előtt, szemorvos csak nagyon ritkán és csak kórházban van...) is olyan jó, mint az otthoni szemész orvosnő, aki otthon vizsgált. Nem is tudom igazán elmagyarázni, mi a bajom.... Valószínűleg nem jó kifejezéseket használok, és ezért nem érti.


2015. aug. 14. 17:43
 1/2 PPeePPiiTTaa ***** válasza:

A tórikus kontaktlencse az nem egyenlő a multifokálissal!!

A multifokálissal közelre és távolra is látnál, bár nem tudom milyen élmény mert nekem csak 'sima' lencsém van.

nem tudom hány éves vagy, de ha mondjuk 40 felett akkor tényleg multifokális kell, én ezt úgy magyaráznám el, hogy "nem látok jól, sem közelre sem távolra és mi a megoldás" valamint rákérdezni a multifocal contactlenses! ha nem tudja hogy miről beszélsz és mondjuk miután végigvettétek hogy milyen lencséik vannak, akkor szerintem keress más optikát, mert van ilyen lencse, és mindenhol kéne hogy legyen igazándiból.

2015. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszod. Ment a zöld mancs :-).


Tudom, hogy a két lencse típus nem egyforma, és azt is tudom, melyik, mit takar.


Eddig én is rendes lencsét hordtam, de ez most kezd kevés lenni. A szemüvegembe még otthon beletettek fél cilindert - ha jól emlékszem -, de a lencse még normál mínuszos maradt.


Most voltam vizsgálaton, amit egy optikus csinált, de az volt az érzésem, hogy neki, mivel egy látszerészeti cikkeket áruló bolthálózat alkalmazottja, a valamilyen eladás a fontos, nem pedig a valódi probléma orvosolása.

Azt, hogy a látásom cilinderrel vagy egy multifokális szemüveggel korrigálható, én nem tudom eldönteni, csak azt éreztem, hogy nem a multifokális lencse lenne a megoldás... Mert azzal nem láttam jól, csak egy pontban. Az meg pl. vezetés közben nem épp a legjobb....


Szóval ezért tettem fel a kérdést.

2015. aug. 23. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!