Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kerül sokkal többe a...

Miért kerül sokkal többe a tórikus kontaktlencse a simánál?

Figyelt kérdés
Kicsit igazságtalanságnak érzem, hogy csak azért mert cilinderes a szemem - amiről én nem tehetek - elkérnek majdnem 2x annyit 3db havi lencséért.
2015. júl. 2. 18:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Eleve az is felháborító, hogy az embernek fizetnie kell azért hogy lásson..nem is keveset. Tudom, hogy hülyeség de szerintem a szemüveg és a lencse alanyi jogon kéne járjon mindenkinek.
2015. júl. 2. 18:45
 2/7 anonim ***** válasza:

Jobb, ha tudod, a világon SEHOL nem JÁR a szemüveg.


A cilinderes lencse meg azért sokkal drágább, mert jóval több munka elkészíteni, mert minden egyes lencsét külön kell csiszolni.


a kontaktlencse meg luxus, a szemüveg sokkal olcsóbb.

2015. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. régen volt TB-re felírható szemüveg, jelentős kedvezményt adott;)
2015. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az a durva, hogy nekem a cilinderes szemüvegem iszonyat drága volt, a lencse szinte ugyanannyi, sőt ha keményet rendelek akkor még olcsóbb is talán...
2015. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a kontaktlencse meg luxus, a szemüveg sokkal olcsóbb."


azért nem kívánom, hogy eljuss arra a pontra, amikor a szemüveg sem olcsóbb


az én szemüvegem 120-130ezer forint és nem a keret a jó része, ez állandó hordás mellett max egy évet húz ki, ha nagyon mázlim van 1,5-et...kontaktlencse mindenestül 30 ezer egy fél évre...így, hogy nem hordom naponta a szemüvegem, kibír 3 évet...más kérdés, hogy mivel szemüveg nélkül kb 2 cm a látótávolságom, ezért 2 sima szemüvegem, egy dioptriás napszemüvegem, és egy sima polaroid napszemüvegem is van minden egyes időpillanatban a kontaktlencse viselés mellett

2015. júl. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 19:34-es: és a megfelelö kontaklencse mennyivel lenne drágább, arra gondoltál már?


(Mellesleg nekem is hasonló (kicsit magasabb) árkategoria a szemüvegem, mert cilinderes, multifokális és a két oldali lencse közt is van 2 dioptria különbség. De a kontaktlencse ennek sokszorosa lenne. De ez nálam szóba sem jöhet, mert nem bírja a szemem.)

2015. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"ma 19:34-es: és a megfelelö kontaklencse mennyivel lenne drágább, arra gondoltál már? " esetleg végigolvashatnád, amit írtam 30 ezer a lencsém egy fél évre folyadékkal ;)
2015. júl. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!