Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Helyesen tettem, hogy vízbe...

Helyesen tettem, hogy vízbe raktam?

Figyelt kérdés
Elfogyott a kontaktlencse folyadék, így vízbe tároltam éjszakára.
2010. márc. 1. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hááááttt....nem igazán, nem tesz jót neki a víz, szóval elvileg nem szabad vízbe tenni. De nem tudom hogy teljesen tönkreteszi-e, vagy ennyit kibír...
2010. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igazán, de most már mindegy. Gondolhattál volna rá előbb is, hogy el fog fogyni.

Csak azért mert valami folyékony, még nem helyettesítheti víz. Az egy fertőtlenítő folyadék, ami meggátolja a fertőzéseket. A víz pedig a fertőzések melegágya.

2010. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt már ne rakd vissza. A víz tele bacikkal, amik képesek bejutni a szemedbe, ha akár egy mikroszkópikus sérülés is van rajta, ami sok betegséget okozhat, nagyon szélsőséges esetben vakságot is.
2010. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még annyi folyadék van benne, hogy kb a felét éri el..ha azt öntöm fel csapvízzel?
2010. márc. 1. 21:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha annyi folyadék még van hogy a lencsét éppenhogyan még ellepi, akkor ne tegyél bele vizet!
2010. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnád mi minden van a csapvízben elhánynád magad és eszedbe sem jutna, hogy felöntögess bármit is vele és utána a szemedbe tedd.

NEM, nem csináld ha nem szeretnéd elveszíteni a látásodat...

2010. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem lepi be szinte semennyire:S de arra gondoltam, hogy reggelre ugye megkeményedik a lencse, akkor mártom majd bele teljesen a maradék folyadékba, és ugy beteszem reggel..délután meg már veszek folyadékot.
2010. márc. 1. 21:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább bírd ki az új folyadék megvételéig kontaktlencse nélkül. Hidd el, tényleg nem szép következményei lehetnek.
2010. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nenenene!

benne van a kontaktlencse használati izéjében is hogy TILOS vízbe beletenni. még a tokot vízzel kimosni is tilos.

2010. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha kemény lencse, visszateheted nyugodtan, de előtte tedd sós vízbe. Oldd fel jól a sót, nehogy valamelyik sókristály megsértse a lencsét. Lágy lencsével kapcsolatban nem tudok tanácsot adni.
2010. márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!