Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Javulhat-e a látásprobléma?

Javulhat-e a látásprobléma?

Figyelt kérdés
Mínusz dioptriás szemüvegem van, ötödik osztályban kaptam -1,5 értékűt majd romlott hetedikben -2,25-re az egyik szemem és -2-re a másik. Most tizedikes vagyok, jelenleg mindkettő -2,25. Rendbe jöhet ez még vagy -6 dioptriánál fogok kikötni? Igazából a sportban hátráltat a szemüveg meg nem is igazán szeretem, egyszerűen idegesít, hogy rossz a szemem. Nem is tudom miért romlott el, mivel nem lett terhelésnek kitéve. A nagyapám volt szemüveges szintén, mint én, de nem tudom, hogy lehet-e örökletes a probléma. Valamivel javítható-e?

2015. jún. 17. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Öröklött. Nem kell ehhez terhelni, ha olyan az alakja, mínuszos lesz. Általában addig romlik, amíg nő a fej, vagyis kb 20-25 éves korig.
2015. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A doktor is azt mondta, hogy egyszer majd megáll.
2015. jún. 17. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!