Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse folyadék ártalma...

Kontaktlencse folyadék ártalmas lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kiderült, h hétfőre nekem kéne lencse, mert olyan helyre megyek, de ma már nem tudok menni folyadékot venni.

1 kérdés: Szerintetek amit tavaly használtam folyadék abba beletehetném 1 éjszakára? Mennyire lenne ártalmas?

Utána nézek hátha valahol nyitva van holnap dm ahol tudok folyadékot venni de kétlem.

2 kérdés: Július 6-án indulok nyaralásra külföldre, viszont ha most berakom a lencsét 8.-án akkor hordhatom július 15-ig? Havi a lencse.

Köszönöm a válaszokat


2015. jún. 6. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

1: nincs olyan hely, ahol nem jelenhetnél meg szemüvegben, kivéve, ha topmodell vagy, amit kétlek


2: nem vagyok szakértő, de úgy tudom a kontaktlencsét minden este ki kell venni, és beletenni a folyadékba

2015. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
26%

Szia. elméletileg nem tehetnéd bele, a tavalyi folyadékba..

Minden lencse típushoz más más folyadék való, ezt ott tudod megkérdezni ahonnan veszed a lencsét. Havi lencsét 30 alkalommal tehetsz a szemedbe! Elméletileg..én van mikor hordom 50x is akár de nem szabadna..

2015. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A tavalyi folyadékkal az a baj, hogy belemehet minden por mikroba meg szutyok.. Vagy lejár a szavatossága és akkor kb csíp mint az ecet. Amugy ha csak egyetlen estéről van szó, akkor oké, feltéve h nem járt le. Nekem volt olyan h máshol aludtam, nem volt nálam lencsecucc és egy pohár csapvízbe raktam a lencséket. Ilyet te ne csinálj, másnap kb bepisiltem olyan borzalmasan rossz volt a lencse... Szurt meg minden. Ha másnem, fbon kérj kölcsön vkitől folyadékot.

2. Julius 15ig simán hordhatod, max a túlhordás miatt jobban szárad egy picit a szemed, de kárt nem fog benned tenni. Nekem ha elfogyott a lencsém, kb 2 hetet hordom még pluszban amíg megérkezik a következő adag.

2015. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Lejárt folyadékba ne tedd. Főleg, ha nem szívesen kockáztatod a szemed, jobb esetben csak a lencsét. Ha nem valami ezer éves kemény lencsét hordasz, inkább aludj benne, egyetlen éjszakától nem lesz különösebb bajod - normális esetben. Reggel amint lehet vedd ki a lencsét, meg legyen kéznél műkönny. De abból ítélve, hogy nincs folyadékod, csak tavalyi, egy jó ideje nem viselhettél lencsét. Szóval ilyenkor újra hozzá kéne szoktatni a szemed, első napokban csak pár órát viselve... de ezt valószínűleg említették a vizsgálaton is, ami szintén esedékes volt már biztosan és persze nem anélkül használod a lencsét, mert fontos a látásod... ugye?

2. Határeset, nem kéne túlhordani, mert nem 30 viselést jelent, hanem 30 napot. De néhány nap extra szükség esetén belefér, főleg ha nem viselted addig se minden nap és megfelelően ápolod. Mondjuk nm áztatod rég lejárt folyadékban, meg ilyenek...

2015. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és DM helyett az ügyeletes patikát keresd meg. Szoktak tartani többféle folyadékot is, ha nem is épp azt, amit amúgy használni szoktál. Új lencsénél nem baj, ha folyadékot váltasz.
2015. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!