Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tompalátás-szemüveg lencsétek...

Tompalátás-szemüveg lencsétek milyen? Egyforma, vagy más-más a két szemen? Bövebben lenn.

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy a jobb szememre tompalátó vagyok,amire kb. 15 évesen jöttek rá.Szemüveget sosem hordtam,a másik szemem tökéletes látást biztosított.Olvasásra 6 éve hordok szemüveget,most az 1,75 dioptriánál tartok.A tompalátó szememen nem csinál semmit,de nem korrigálták más üveggel,mert teljes tiszta képet nem sikerült egyetlen lencsével sem találni.Viszont túl az 50-en kezd fáradni távolra nézéssel a szemem,igaz csak 0,25 dioptria,de gondolkodtam nem e segitene egy szemuveg.Aki rovidláto annak is egyforma lencsét teszenk a két szemre ha nem lát azon a szemén azzal sem jol,vagy megprobálják korrigálni?
2014. nov. 9. 02:29
 1/1 anonim ***** válasza:

U.ez a baj nálam is. Bal szem " átvette " a látást.

Sajna van pár szemüvegem.

Olvasóm 1,5 - es. Varrásnál is használom, azt eddig csak itthon.

1,25 - ös az előző, melóhelyemen használom.

Szerintem 1 -est a laptopnál.

Na és az utcai, nem tudom milyen erős. Talán 0,75.

Eleinte a jobb tompalátó szememre erősebb volt a lencse. Doki mondta : legyen egyforma...

Kamasz koromba felírták, sajna nem használtam nagyon sokáig :(.

Mikor varrtam itthon se. Bal romlását kb 35 év után vettem észre, nem látok varrni... Akkor vettem elő a kamasz szemüvegem. Évek múltak, pár évenként kellett picit erősebb.

Arra is rájöttem nem mindegy a " betü tipus " a boltba a termékeken.... Néha az utcai is elég, de jobb ha valamelyik olvasó nálam van.

2014. nov. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!