Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyik szemem -4,25 másik...

Egyik szemem -4,25 másik -5,25 ös. Mindkettő cilinderes. Az lenne a kérdés, hogy lehet valahogy javítani a látást?

Figyelt kérdés
Úgy értem vannak szem gyakorlatok,lehet ezzel javítani mondjuk 1 dioptriát vagy többet?ha igen mik ezek a gyakorlatok?Egyáltalán van értelme tornáztatni a rossz szemet?vagy tök felesleges?
2010. jan. 26. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Vannak szemtorna gyakorlatok, amelyek jótékony hatásúak lehetnek, és talán még azt is megkockáztatom, hogy minimális romlást vissza lehet velük fordítani – habár kétkedő vagyok, és inkább a megelőző hatásában hiszek. De akiknek jó a szemük, azok nem szokták tornáztatni megelőzésképpen.


A cilinderes szemen nem hiszem, hogy bármilyen szemtorna segítene. Az enyém is az, elég durván. A dioptriám nem nagy, csak a torzítás. Ezért vagyok vak szemüveg nélkül.


4-es és 5-ös romlást már semmilyen szemtornával – népi gyógymóddal nem hozol helyre. Ha javul egy fél dioptriát, még mindig ott vagy, ahol a part szakad. A szemüveget nem fogod elhagyni, az biztos.


Egyébként: [link]

2010. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
én szedtem szemerősítő tablettát, de az is jó ha sok répát és halat eszel, állítólag azis hatásos...
2010. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, meg a fehér bot is... :(


Ennyi erővel a japánoknak, kínaiaknak – az összes népnek, akik rengeteg halat esznek, minimum négy szemüknek kéne lennie. Az igazság viszont pont az ellenkezője. Sehol a világon nincs annyi kukkeres, mint japánban.


Urban Legend.

2010. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

kedves elöttem szóló.

egyrészt jobb mintha semmit nem teszel ellene, másrészt ezt többen is mondták már nekem, harmadrészt pedig egészséges is nagyon szóval nemteszel magadban kárt ha azt eszed..ennyi..

amugy nemintha te jobb tanácsot adtál volna..pffffffffffff

2010. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!