Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Neten szeretnék kontaktlencsét...

Neten szeretnék kontaktlencsét rendelni. Görbülete? (több lent)

Figyelt kérdés

Havi kontaktlencsét szeretnék rendelni az interneten. Nyáron napi kontaktlencsét hordtam, aminek a görbülete 8,7 volt. Viszont az oldalon, ahol szeretném rendelni a kontaktlencsét, csak 8,4 és 8,6-os görbületet tudok rendelni.

Mennyire számít ez? Mennyire fontos a görbület?



2014. okt. 27. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé, mert ha nem illeszkedik rendesen, akkor kényelmetlen lesz és lehet, hogy nem tudod majd hordani.


Bár nem tudom ez a minimális különbség mennyire számít.


Szerintem csak olyat rendelj neten, amit már konkrétan hordtál és minden adatod megvan róla. Újjal ne a netről kísérletezz.

2014. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig csak olyat rendelj, amit szakember már illesztett a szemedre és tuti jó. Mert hiába találsz 8,7 görbülettel is, ha más az anyaga, típusa, akkor sem biztos, hogy teljesen ugyanolyan lesz. Ha eddig csak napi lencséd volt, a folyadék sem mindegy - nekem van olyan, amit nem tolerál a szemem.

Eltérő görbületnél pedig pláne gond lehet.

Inkább menj vissza az optikába, mondd hogy szeretnél havi lencsét hordani, megvizsgálnak, illesztik és kapsz egy pár próbalencsét, utána ha beválik, megrendelheted neten is azt a bizonyos típust.

2014. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. :) Már volt havi kontaktlencsém, ugyanaz a márkájú, amit szeretnék rendelni. Viszont kidobtam a dobozát és nem tudom, annak mennyi volt a görbülete. Lehetséges, hogy nem annyi mint a napi kontaktlencsémnek volt?
2014. okt. 29. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát lehetnek eltérések. A mostani lencsém 8,4-es, de használtam már 8,7-es görbületűt is, a doki szerint jól illeszkedett mindkettő, mert más az anyaga.

Ugyanazon a típuson belül viszont eléggé meg lehet érezni, ha nem stimmel. De nagy eséllyel akkor 8,6-os lehetett a görbülete - viszont jobb lenne ha kiderítenéd pontosan, látod nálam is elég nagy eltérés van. :S

Fordítva kisebb gond lenne, ha mondjuk havi lencséd lenne és 1-1 alkalomra használnál napi lencsét - bár erre sem buzdítanálak. De hosszabb távon viselt rossz lencse sok kárt tud okozni. Inkább vedd meg most optikában és legközelebb az alapján tudsz rendelni, vagy csak kérd ki az adataid.

2014. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!