Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az előfordulhat hogy azért...

Az előfordulhat hogy azért használódik idő előtt el a kontaktlencsém, mert olcsó ápolófolyadékot használok hozzá?

Figyelt kérdés
Pl. rossmanos. Nem az első lencsém ami 2 hét után szétszakadt...
2014. szept. 29. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 PureGame válasza:
Én sem hiszem, hogy azért.
2014. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, a folyadék minősége nem az árától függ.

Ha könnyen szakad a lencse akkor azt a nem megfelelő kezelés okozza, vagy egyszerűen rossz minőségű a lencse.

Például lehet gond a hosszú köröm, nem lereszelt köröm, aminek lehet éles széle. Lehet gond a túl kicsi tok is, aminek a szélén lehet csak kihúzni a lencsét és az felsértheti.

2014. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy nagyon odafigyelek a lencse ápolására. Hosszú körmöm sincs, mivel masszőr vagyok, a tokja már a kezdetektől fogva ugyan az,tehát mindent ugyanígy csináltam először, még is mostanság 2 hétnél tovább nem bírja ugyanaz a lencse. :( Tanácstalan vagyok.
2014. okt. 2. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:
ugyanabból a dobozból vannak?
2014. okt. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen.
2014. okt. 11. 18:43
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor reklamálj a gyártónál a gyártási szám alapján!
2014. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig bizony lehet. Egyetlen egy lencsém se szakadt el soha addig, ugyanabból a gyártmányból is csak és kizárólag az, aminél a rossmannos folyadékot használtam. Aztán megvizsgált akkor a doki is, és kérdezte, hogy túlhordtam-e a lencsét, mert teli van felrakódással és karccal, pedig addig sose volt ilyen... nos részemről ott és akkor végeztem azzal a folyadékkal. Bár állítólag azóta új a gyártója, de nekem nem éri meg azt a pár száz forint spórolást (neten rendelve alig drágábbak, főleg ha pesten át tudod venni személyesen, de ha a lencsét is rendeled, akkor már ennyi nem különbség).

Próbálj ki egy drágábbat, hátha a te szemeddel/lencséddel sem kompatibilis épp. Biztos van, akinek beválik, de nem véletlen nem ajánlják a folyadékok cserélgetését. Az ismert márkák között is volt olyan, ami kevésbé vált be, de szokták tudni, hogy alapvetően melyik lencséhez melyik folyadékok jönnek be általában, kérdezz rá. Vagy legalább vizsgáltasd meg magad ezzel a folyadékkal is.

De ha csak egy dobozzal jártál így, akkor lehet a szállítmány volt épp hibás széria, vidd vissza és reklamáld meg. Bár ez elég ritka igazából.

2014. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttem, szerintem is a nem megfelelő lencsefolyadék miatt szakadt el, több is nem a lencse volt a hibás, mert ez már egy másik csomag és ebből is szakadtak el, most váltottam le egy drágábbra remélem ez beválik.
2014. okt. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!