Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeti lelet értelmezéséhe...

Szemészeti lelet értelmezéséhez kérek segítséget (? )

Figyelt kérdés

Szeretnék a honvédséghez jelentkezni, ahol ha jól tudom, 2 dioptria alatt kell lennie a szem egészségének.


Gyermekkori tompalátásom van, ez azt jelenti, hogy a szemeim tökéletesek, de az agyam az egyik szemem jobban használja, mint a másikat. Az egészséges, két szemes nézés helyett a bal szememet kb. 60 százalékban használom, a jobb oldalit a maradékban.


A szemészeti leletemre ez van írva:

Látáshiány okozta Tompalátás


És amit nem tudok értelmezni az ambuláns papíron:


Anamnézis, státusz:

V 0,25 -1,0D+1,25Dtg 125° = 0,8 /65

1,0


Refr. -1,25D+2,0Dtg 125°

-0,25D+0,25Dtg. 59°


F.Ép.


A szemüvegre felírt recepten pedig ez van:


Távol:

J -1,0D-1,25D 125° É<->A 65

B 0,0 É<->A 65


Segítsetek értelmezni :)

Nekem annyira fontos a dolog, hogy nagyobb összeget hajlandó vagyok miatta szemorvosra költeni. Ha tudtok ilyet, ajánljatok légyszi.



2014. aug. 16. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt neked nem kell értelmezned. Az optikusnak leírták, hogy milyen lencséket kell csiszolnia. Ettől vidáman lehetsz katona
2014. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. aug. 17. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!