Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a kontaklencsétek le esik...

Ha a kontaklencsétek le esik hogy találjátok meg? Nem lesz ettől baja?

Figyelt kérdés
Az enyém leesett amikor be akartam rakni és mőst nem találom!
2010. jan. 13. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem félkemény van és az enyhén kékes színű. 10ből 9szer megtalálom.Ha megvan akkor megtisztítottam és semmi baja nem volt.


Nem tudom hogy a lágy lencse hogyan bírja.És egyáltalán azt megtalálni...?

2010. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer elveszítettem (még kezdő voltam). aztán egyszer csak kipislogtam (észrevétlenül összehajtódott, és becsúszott hátra). húzd fel a szemhéjad, forgasd a szemed, hátha ott van.
2010. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
régen egyébként adtak egy fél párat ilyen esetekre ingyen. nem tudom, van-e még ez a rendszer, mert most már szemüveget hordok.
2010. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is egyszer leejtettem, de szerencsére megtaláltam. Megtisztítottam és már jó is volt. Viszont sietni kell megtalálni, mert nem szabad, hogy kiszáradjon. Szerintem inkább tegyél be egy újat.
2010. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor segítséget kell kérni, mert félvakon az ember nem sokat lát :D

Keveset kell mozogni, mert valószínűleg az elején még rajtad van valahol. Először az arcon, a kéz minden oldalán, aztán a ruhádon megnézni, utána jöhet a tükör (én kétszer a tükrön találtam meg :D), aztán pedig a mosdókagyló jön, és végül a padló. Mindezt gyorsan, mert a lágy lencse gyorsan szárad/deformálódik/szakad. 10 percen túl ha nincs meg, akkor már mindegy.

2010. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy egyhónapos és nem adtak vész tartalékot se és mostanra se találtam meg ...pedig 7 óta kersem ..biztos már kiszáradt : ( de azért közi a tippeket
2010. jan. 13. 11:50
 7/9 anonim ***** válasza:
egy zseblámpával próbálkozz, akkor hátha megcsillan rajta fény és könnyebben észreveszed.
2010. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a tartalékot nem előre adják!!! be kell menned a blokkal, és úgy. (az én időmben így volt, és a szemvizsgáalt is a boltban volt / Ofotért.)
2010. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egyébként tapasztaltam, hogy a megkeményedett lencse rggelre felpuhul a folyadékban. tehát veszve nincs, kiv. ha ráléptél.
2010. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!