Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez mit jelent a látás méréséné...

Ez mit jelent a látás mérésénél az ambuláns lapon?

Figyelt kérdés

V: -0,5 D - 0,5 Dcyl 100=0,9+stply=1,0 10/10+0

1,0 10/10+0


(és mellesleg akkor tulképpen ki se derül, hogy szabad szemmel mégis ilyen a látásom? miért csak -0,5 D-vel nézik kapásból?)



2014. jún. 4. 09:29
 1/7 Melisandre válasza:
Ez azt jelenti, hogy picit rövidlátó vagy és van egy kis fénytörési hibád. -0,5 D jelentése:minusz feles dioptriás lencsével és -0,5 Dcyl vagyis rajta minusz feles csiszolással a 100 fokban teljes a látásod. Tehát ahhoz hogy végig olvasd a táblát és teljesen tökéletesen láss távolra erre a korrekcióra van szükséged. A szabad szemmel való látásodra tényleg nem derül fény ezekből az adatokból. Remélem nagyjából érthető volt amit írtam :)
2014. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi de csak 100 fokban? hát ahogy próbálom magamnak, annál azért sokkal nagyobb a látóterem sztem.


A másik meg, amit nem teljesen értek:

1, az mit jelent, hogy mindkét szem 0,5 dioptriás lencsével, de a jobb szem "csiszolással"??

2, és az a stply mit jelent?

2014. jún. 5. 06:36
 3/7 Melisandre válasza:

a 100°ban csiszolás, nem azt jelenti, hogy csak 100°-os a látótered, ennek a látótérhez nincs köze.Ez a cylinderes szemüveg csiszolási fokát jelenti.

1.: a jobb szemed astigmias(fénytörési hiba)ezért a -0,5-es lencsére még csiszolni kell egy -0,5 dioptriát a 100°-ban és ezzel a beállítással látsz tökéletesen távolra. A bal szemen nincs ilyen fénytörési hiba.

2.az stply jelentése : ez egy szemészeti eszköz ami javítja a távolra látást.

2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ismét köszi, és lehet még egy kérdésem?

amit írtál, hogy csiszolás meg dioptria, nos ezek kötelező kellékek a jogsihoz vagy enélkül is lehet vezetni? mert én nem érzem, hogy egy cseppet is rosszabbul látnék, az való igaz, hogy a jobb szem egy kicsit homályosabb, na de tényleg minimális mértékben, én nem érzem, hogy kicsit is befolyásolna.

de jogszabályilag vagy orvosi megítélésileg ez hogy van?

2014. jún. 12. 06:50
 5/7 Melisandre válasza:
Örülök, hogy tudtam segíteni és nyugodj meg, megkapod a jogsit szemüveg nélkül is hiszen majdnem tökéletesen látsz, csak a jobb szemeden van egy pici fénytörési hiba, de ez nem olyan mértékű, hogy ne kapnád meg. Ez a pici korrekció abban lesz segítségedre ha vezetésnél esténként esetleg úgy érzed, hogy homályosabb lenne a látásod, akkor felveszed és máris jobb lesz.
2014. jún. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megirnád,hogy mit észlelsz a látásodban? Rosszul látsz? Egyébként ez egy enyhe rövidlátás és kis asztigmiát jelent. Cilinderes szemüveggel korrigálható. A másik szemed tökéletes. Még hivatásos jogsit is kaphatsz :)
2014. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az asztigmia érdekes dolog, mert egyszer tapasztalják, máskor meg nem. sztem csupán a fáradtsággal van összhangban.


és hogy mit tapasztalok? hát a jobb szemen kicsit homályos a látás, ami inkább idegesítő minthogy ténylegesen rontaná a látásomat így a két szemmel együttesen. csak jobb szemmel persze elég homályosan látok, tehát látótér és minden oké, csak pl egy könyv betűit már nem tudom kivenni, de a nagyobbakat se. úgy tudnám leírni, mintha egy fátyol lenne a szemem előtt ami mindent elhomályosít.

2014. aug. 11. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!