Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért rángatózik a szeme?

Miért rángatózik a szeme?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőmnek folyamatosan rángatózik a szeme. Pl. ha belenéz a fénybe, vagy zavarba és belenéz mások szemébe stb...ilyenkor rekord gyorsasággal pislog és a szeme mintha kifordulna vagy én nem is tudom, de nagyon idegesítő. Ez mitől lehet?
2009. dec. 27. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
idegi alapon is lehet ilyen, nekem attól volt tavaly egy pár hétig, de az teljesen függetlenül a fénytől.
2009. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Egy neuropszichiátriai betegség az ok, melynek legjellemzőbb tünete a tic (ejtsd: tikk). A tic ismétlődő, akaratlan és irányíthatatlan mozgást jelent.

A tic a legtöbb esetben jól kezelhető, és járóbeteg-rendelés keretében megoldható, de ez természetesen függ a tic-ek erősségétől is.

Néhányan - ha csak rövid időre is -, de el tudják nyomni akaratlan mozgásaikat. Náluk a magatartáskontroll gyakorlásával jó eredményeket lehet elérni.

Magatartásterápiák, lazítótechnikák elsajátítása, koncentrációs tréning, továbbá gyógyszeres kezelés, neuroleptikumok adása lehet szükséges.

Igazából nincs rá megfelelő gyógyszer, ezért az orvosnak és betegnek a tünetek kívánatos csökkentése és a sajnálatos mellékhatások elkerülése között kell egyensúlyoznia. Általában olyan mértékig igyekeznek csökkenteni a tüneteket, hogy azok már elviselhető, könnyen kezelhető életvitelt tegyenek lehetővé. Tökéletes eltüntetésükre általában nem lehet számítani.

2009. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem veleszületett szürkehályogom volt, ezért kivették a szemlencsémet. A műlencse beültetés nem javasolt, így aztán életem végéig, éjjel-nappal, rángatózni fog a szemem. Ha téged idegesít, hogy egy másik ember szeme rángatózik, akkor mit szóljak én?
2009. dec. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!