Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik a pupillatágítás?

Hogyan zajlik a pupillatágítás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak cseppentenek a szemedbe egyfajta szemcseppet,amitől kitágul. Ennyi az egész, nem fáj, csak kellemetlen,mert minden homályos lesz egy darabig.
2009. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És mennyi ideig tart?

Mert nekem a doki azt mondta, hogy nagyjából 1,5 óra. Tényleg ennyi lenne (én sokallom)? Vagy akkor mást is csinál?

És miután kitágították, mivel nézik meg?

Bocsi a sok kérdésért, de mióta az eszemet tudom, azóta szemüveges vagyok, de eddig még egyetlen doki sem mondta, hogy kellene pupillatágítás.

2009. dec. 23. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta, akkor biztos annyi. Nekem már rég volt, nem nagyon emlékszem, de azt hiszem elég sokáig tart. Kísérővel menj, nehogy nekimenj valaminek. :D

Fájdalmas vizsgálatot nem fog végezni.

Azt,hogy miket fog csinálni attól függ, miért kell kivizsgálni. Ha panasz van, akkor lehet megnézi réslámpával, nincs-e idegen test, vagy könnyfilm szakadás. Ha csak általános ellenőrzés, valószínűleg csak belenéz egészen mélyre, hogy minden ok-e. Esetleg ami kellemetlen, az a szemnyomás vizsgálat,de a szem fáj, ezzel kizárhatja a zöldhályog lehetőségét, ha az volt a panasz. De fájdalmas nem lesz semmi,nyugi.

2009. dec. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
Én gyerekkoromban kaptam emiatt orvosi igazolást, hogy nem tudtam 1 napig tanulni, kb. igaz is volt.
2009. dec. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 issti ***** válasza:
100%
Nekem még másnap este is nagyobb volt a pupillám a normálisnál, de ez attól függ mennyi cseppet kapsz.
2009. dec. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve volt ilyen vizsgálatom. Cseppentettek a szemembe, majd egy géppel megnézték. Az egész kb 20 perc volt. Aztán utána 1 napig homályosan láttam, főleg közelre. Télen voltam vizsgálaton, vittem magammal napszemüveget, mert a sok hó annyira visszaverte a fényt, hogy azthittem megvakulok :S
2009. dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De azért tudok majd fizetni és haza tudok majd menni tömegközlekedéssel? :D

És ilyen igazolást automatikusan adnak, hogy nem tudok tanulni másnapra, vagy kérnem kell?

2009. dec. 26. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen többször, kb 10 éve. Azért tart ennyi ideig, mert többször kell csöpögtetni, kb fél óránként, 20 percenként, hogy szépn fokozatosan táguljon :) Jah és nem is a homályos látással van a probléma, hanem mivel tág a pupillád, annyi fény megy be, hogy az nem túl kellemes, szóval ha jót akarsz, akkor napszemüveg! Különben kb nem tudok kinyitni a szemed az erős fénytől.
2009. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*nem tudod
2009. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazolásért pedig inkább szólj, bár szerintem meg fogja kérdezni, hogy kell-e.
2009. dec. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!