Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kiesett kontakt lencse szájban...

Kiesett kontakt lencse szájban tartás után visszateve milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
A nyál miatt. És mennyi idő után nyugodhatok meg hogy nincs baj?

#kontaktlencse #nyál #fertozesveszély
2014. febr. 14. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivan?

Jesszus ég, ne vedd a szádba a kontaktlencsét, károsíthatod, plusz a szád tele van bacival.

Ha kiesett, akkor kiesett, ha nincs tárolód és folyadékod, akkor annak a lencsének jobb, ha búcsút intesz.

Ha lencsét hordasz, mindig tedd be a táskádba a kis tárolót, benne folyadékkal. Akkor nem történnek ilyesmik.

2014. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szádba vetted a lencsét akkor gyakorlatilag a legrosszabbat tetted vele, mivel ott a legtöbb a bacilus. Ezek után a lencse már nem használható.

De ezt egy lencsehasználó embernek illene tudni. Feltéve hogy már elmúlt vagy 10 éves.

2014. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értelmes választ is tud valaki írni vagy csak ilyen fasságokat? Mert ezek nem válaszok csak szarakodás
2014. febr. 14. 11:44
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen következmények? A szemed begyulladhat. A kontaktlencsét nem tesszük a szánkba, nem tudom hol hallottál ilyet. :) Ha estig nem gyullad be a szemed, megnyugodhatsz.
2014. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a szarakodás, te hülye vagy kérdező. Tökéletesen igaza van az 1-nek meg a 2-nek. A szádban a rohadt kaján élő baktériumok élnek. Nem szabad a szemedbe tenni a lencsét.


A következmények: természetesen fertőzés. Mondjuk 2 nap után megnyugodhatsz.

2014. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Ne tedd a szádba! Ha nem tudod azonnal tárolóba tenni és folyadékkal feltölteni akkor inkább dobd ki. Kb 1.500ft-ra jön ki 1 darab lencse. Ezen ne spórolj ha az egészségedről van szó.
2014. febr. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez neked f'szság? Hány osztályt jártál ki eddig, hogy nem tudod mi található a szádban, a nyáladban? Mert aki tudja az nem tenné a lencsét újra a szemébe miután összenyalta. Sőt eszébe sem jutna a szájába venni. Legrosszabb esetben vakságot is okozhat.
2014. febr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok: kedves kérdező, bocsi, hogy f^szságokkal raboltam az idődet.

Nyugodtan tedd akkor a szádba a lencsédet és aztán bele a szemedbe. Persze mielőtt a fertőzés miatt begyulladna a szemed, és a csipától nem látnál, nézd le a netről a legközelebbi szemészet címét, és memorizáld.


Konkrétan a kérdésre válaszoltam. Szóval ha f^szság volt a válasz, akkor a kérdés is az volt...


Ja és hogy mennyi idő alatt nyugodhatsz meg, hogy nincs baj? Egy héten belül tuti tapasztalni fogod az eredményt. Jó várakozást a szemészeten.

2014. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Üdvözlet a válaszolóknak! No szerencsére megmaradok és nem is vakultam meg. Az eset két hete történt és éppen moziban voltam, esélyem nem volt menni sehová, kínomban jobb ötletem nem volt, minthogy a számba tegyem, hogy ne száradjon ki.

De utána sürgősen vettem is újat.



Amúgy nekem csak a válaszok hangnemével volt gondom. Minek kell lealázó, lesajnáló, fölényeskedő stílusban megalázni valakit, mert kérdez????


Tárgyilagosan is fel lehet hívni az ilyen dolgok veszélyeire, amiről egyébkét, bármilyen hihetetlen is, de nem tudtam eddig.

2014. febr. 16. 18:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Na jó, reméljük azért rendbe jön a kis érzékeny lelki világod.
2014. febr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!