Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagy probléma hogyha 12...

Nagy probléma hogyha 12 óránál tovább van a szememen a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Nekem havi lencsém van, és a doki azt mondta hogy egy nap max. 10-12 órát viseljem.. na ez eddig rendben is volt, de jövőhéten megyek egy egésznapos kirándulásra, ahova reggel 6-kor indulunk, és este 11 körül érünk vissza. és nem lesz alkalmam kivenni a lencsét. na most ha reggel 5-kor mondjuk beteszem a kontaktlencsét (mert akkor kell kelnem:S) akkor 12 óra az délután 5-ig van. de én délután 5-kor még nagyban a kiránduláson leszek, szóval még +6 órát a szememen lesz, tehát 18 óra. Lesz ebből valami problémám?
2009. nov. 24. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod. Műkönnyet vigyél (DM-ben Das Gesunde Plus márkájú kis műanyag fiolás a zsebedben elfér), ez jól jöhet, ha már kezd kiszáradni a szemed.
2009. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En nem vagyok szakerto de hogyha a doki azt mondt hogy csak annyit akkor szerintem csak addig hagyd bennt. De a legjobb az, hogy elmesz vagy felhivod es megkerded tole.
2009. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
semmi bajod se lesz, csak vége felé kényelmetlen lesz.
2009. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lesz semmi bajod, max. kicsit száraznak fogod érezni a szemed, de ez csak kellemetlen. Amúgy nekem a szemészem azt mondta, hogy ne cseppentsek semmit a szemembe, ha bent van a lencse.
2009. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 issti ***** válasza:
Ha nem csinálsz belőle rendszert, ki lehet bírni műkönnyel, de tényleg csak nagyon ritkán csinálj ilyet. Nehogy Visine-t vegyél, mert az még jobban fogja irritálni, csak egyszerű műkönnyet (Genteal, Tears Naturale II, Systane).
2009. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
semmi bajod nem lesz. hétköznap nekem is benn szokott néha lenni 16 órát a szememben! hétvégén otthon pihentetem, szemcsiben vagyok, meg ha olvasok, tv.zek, szgép akkor is! meghálálja a szemed!!
2009. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!