Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha tovább hordom a kontakt...

Baj ha tovább hordom a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 éve van lágy lencsém. Ez egy 8-10 órás lencse de egész nap szoktam hordani reggel 8-tól este 10ig vagy tovább és eddig semmi baj nem volt, de az orvos azt mondta hosszú távon nem lesz ez így jó. De minden rendben van. Akkor szerintetek hordhatom egész nap?
2009. nov. 22. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Persze, semmi baj nem lesz. Azt leszámítva hogy kevesebb oxigént kap a szemed, és előbb-utóbb megvakulhatsz.
2009. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
váváááááá de szar xD
2009. nov. 22. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Persze ez nem törvényszerű, de azért jobb nem játszani ezzel.
2009. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van, hogy én is sokáig hordom, akár egész napon át. Viszont ügyelek rá, hogy a héten minimum! egy nap szemüvegben legyek. Mostanában amúgy kezdek arra rászokni, hogy csak ha megyek valahova akkor teszek be kontaktlencsét, mert valóban nem túl egészséges ha sokat van rajtam sajnos.
2009. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 issti ***** válasza:
Amikor megoldható, inkább hordjál szemüveget. Ezt úgy képzeld el, hogy van egy óra ami visszaszámol. Amikor lejár, vége a lencsézésnek. Egyéntől függő, hogy mennyiről indul. Akár tíz évig sem okoz érezhető bajt ha túlhordod, de egyszer csak vége. Ha már 1-2 éve megállt a szemed romlása, és szemüveggel semmiképp nem akarsz élni, érdemes a lézeres műtéten elgondolkodni. Pár év alatt behozza az árát.
2009. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!