Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erre a pár kérdésre tudnátok...

Erre a pár kérdésre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki én is szemüveges leszek vagy hogy mondják. Igazából kontaktlencsét szeretnék. Még nem voltam még sem szemésznél sem pedig optikusnál.

- Hogy csináltassam meg? Hallottam, hogy az optikában elég felületesen végzik a dolgukat. Így szívem szerint magánorvossal megnézetem és amit ő felír azt vegyem meg optikusnál?


- Van valami különbség a napi/heti/havi lencsék között? Mik az előnyei/hátrányai?


- A kontaktlencsék között van minőségbeli különbség? Mely márkák jobbak?


Nagyon megköszönöm mindenkinek a válaszát!



2013. nov. 26. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kontaktlencse kell akkor optikába menj vizsgálatra, mert ott tudsz lencsét próbálni is, szemésznél általában nem. A vizsgálat ugyanolyan mindkét helyen.

Ha minden nap lencsét hordasz majd akkor célszerű 2hetes vagy havit venni, mert olcsóbb. Nekem 2hetes van, mert haviból nem volt egyik sem jó a szememre.

Lencsénél leginkább azt kell nézni hogy szilikon-hidrogél legyen, ne sima hidrogél, mert az régi fajta, hamar kiszárad. Nagy oxigén áteresztő képessége legyen, leginkább 100 felett jó.

2013. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Különbség, hogy meddig tudod hordani. Hátrány: sokkal több odafigyelés, nekem volt olyan, hogy elhajlott a szemembe, ez szerencsére ritka

Előny: nem párásodik, nem csúszik le, nem koszólodik, teljes látótered van, normálisan tudsz bene sportolni


Általában ami 100 fölött van az oxigén áteresztő képessége, az már jó. Hogy neked melyik márka jó, azt próbalencsézni kell minden esetben.

Én eddig csak optikusnál voltam 13 év rövidlátás alatt, sose volt velük bajom.

2013. nov. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! És mi van akkor, ha az egyik típusra Galifilcon, a másikra meg Senofilcon van írva? Akkor miből van? Az egyik Acuvue Oasys, a másik Acuvue Advance.
2014. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!