Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "ha nagy leszek, én is meghalo...

"ha nagy leszek, én is meghalok, meg ti is? " Mit lehet mondani erre a kérdésre egy 5 évesnek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, egyszer mindenki meghal. Vigyázunk magunkra, hogy jo sokáig együtt lehessünk es majd mêg együtt játsszunk a te unokaiddal.

En mindige zt mondom a gyerekemnek.

2013. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondd azt, ami hited szerint való.

Én pl. keresztyénként a lélek halhatatlanságában hiszek, és ezt is mondom a gyerekeimnek.

2013. nov. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmivel magyaráztam a lányomnak, ő is 5 éves:

Megszületünk, élünk jó sokat/sokáig, végül megöregszünk és meghalunk. Ez a természet rendje, minden ami élő, előbb-utóbb meghal. Amikor már nagyon sokat éltünk és a testünk elfárad, már nem tud tovább dolgozni, nem működik elég jól. A nagyon öregek ezért halnak meg.

Persze felmerült, hogy csak az öregek halnak-e meg? Egyszerűen elmondtam, hogy nem, lehet betegség vagy baleset miatt is, amikor a test túlságosan megsérül és nem tudják meggyógyítani.

Őt leginkább az érdekelte, mikortól számít már valami nagyon öregnek, az ő kis életében ki az, aki meghalhat, ő esetleg mi szülők, nagyszülők... nálunk van egy öreg dédipapa, őt hoztam fel példának, hogy beteges, rettentő öreg stb, valószínűleg tőle kell elbúcsúznunk leghamarabb.


Én próbáltam úgy beállítani a dolgot, mint ami tök természetes folyamat, és közben igyekeztem oldani a szorongását, hogy őt és minket ez nem fenyeget közvetlenül. Néha rákérdezett erre-arra, de egy ideje már azt hiszem leülepedett benne és már nem feszélyezi.

2013. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

eddig nem igazán foglalkozott ezzel,mert szerencsére a mamák papák és dédik is élnek. de 1 hete meghalt a szomszédbácsi,és azóta sokat agyal ezen. és nagyon aggódik azon,hogy nehogy mi is meghaljunk..

2013. nov. 22. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

én is a test-lélek dolgot próbálom neki magyarázni, az azért emészthetőbb neki.

ebben az esetben valami olyasmit, hogy sokáig élünk, megöregszünk, utána elfárad a testünk, meghalunk, de a lelkünk felköltözik a mennyországba a szeretteink közé és majd újra megszületünk.

enyém ebből azt hozta ki, hogy majd akkor ő lesz az én apukám, apa meg a testvére lesz. mondtuk neki, hogy rendben ;)

2013. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy mond azt, amit te gondolsz, és ne szépíts, ne hazudj, mert azzal később felesleges szorongások alakulhatnak ki, amikor rájön, hogy hazudtak neki.

Én pl. azt fogom mondani az enyémnek, ha majd felmerül a dolog, hogy mindenki, aki megszületik, meghal egyszer, legalábbis a testünk. Hogy a lelkünkkel mi történik ilyenkor, azt nem tudhatjuk, mert onnan még senki nem jött vissza, hogy elmondja. Van, aki abban hisz, hogy a mennyországba kerül a lelkünk, van, aki abban hisz, hogy újjá születünk egy másik testben, esetleg állatban, vagy növényben, és van, aki szerint olyan, mintha elaludnánk. Aztán ő majd eldöntheti, hogy neki melyik szimpatikus.

2013. nov. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!