Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » FÉLEK! Szemcsés látás? Mitől?

FÉLEK! Szemcsés látás? Mitől?

Figyelt kérdés

KI tapasztalt valaha is szemcsés látást? Most egy hete ebben szenvedek, félek, rettegek, hogy örökre így maradok!!!


1 hete aurás migrénem volt. 15-20 perc látászavar után jött a "szokásos" fejfájás. Az is elmúlt 2-3 óra alatt.


Azóta szemcsésen, grízesen vagy "vibrálva" látok. Az égre felnézve pedig rohangáló "férgeket" látok. Sötét(edés)ben egyre rosszabb, éjszaka alig látok emiatt. Orvos pihenést javasolt és vitaminokat adott + migréngyógyszert, de arra azt mondta csak rohamkor.


18 éves vagyok könyörgök! MIÉRT?!



2013. nov. 12. 16:34
1 2
 11/18 anonim válasza:

Nekem is van szemcsés látásom főleg sötétben kb. 3 hónapja. Először üvegtesti úszkáló homályok jelentek meg, egyik napról a másikra, szinte ezzel egyidőben kezdődött a szemcsés látás. Nappal is van, ha kicsit rosszabb fényviszonyok vannak a helyiségben ahol tartózkodom, és sötét színű felületekre nézek.

Az üvegtesti homályok már nem zavarnak -persze jobb lenne nélkülük - halványodtak, és olyan mintha szétporladtak volna, apróbb kis "porfelhőkbe". Ezt csak akkor látom, ha pl. teljesen fehér falú helyiségben vagyok. Szerintem nekem egyértelműen ez zavarja a látásomat, ettől lesz szemcsés. Teljesen tökéletes volt a látásom, most 32 éves vagyok, szemészeten 4-szer voltam különböző helyeken, mindent rendben találtak. Nem tudják mitől láthatok szemcsésen, elküldtek neurológiára, ahol egyszerűbb vizsgálatokat végeztek, de ott is rendben találtak mindent. Elküldtek koponya MRI-re, az jön most. A neurológus szerint viszont az üvegtesti homályok okozhatják, amihez idővel az agy hozzászokik (elmondása szerint mindenkinél változó, hogy mennyi idő kell ehhez). Ezt már olvastam más internetes orvosi válaszokban is, és természetgyógyász is ezt mondta.

Olvastam itt is, hogy másnak is volt/van mellette fülzúgása.

Fülzúgásom már 11 hónapja van, manapság teljesen elviselhető szintre redukálódott. Eddigi terápiák, gyógyszerek: fülzúgás kialakulása után egyből 2 hétig betarevin, 3 notropil infúzió, majd 15+5 Hyperbár Oxigénterápia, Bemer mágnesterápia, akupunktúra, sport!

Az érdekesség az egészben, hogy a mágnesterápia alkalmával -reggel és este csináltam otthon bérelt eszközökkel- esténként már "mintha" kezdtem volna szemcsésen látni, amikor kicsit messzebbre fókuszáltam. Kb. 15. alkalom után úgy éreztem, hogy mikor a szememet lecsukom, az még mindig mozogni akarna, járna jobbra-balra, nem tud nyugalmi állapotba kerülni. Ekkor a mágnesmatracozást (+applikátor a fejre a fülcsengés miatt) abbahagytam. Megkérdeztem több orvost is, azt mondta mindegyik, hogy nem okozhat semmi problémát a szemnek, sőt inkább csak pozitív hatása lehet. A fülcsengésre tényleg jó volt, mondjuk mikor abbahagytam kicsit visszaerősödött. Egy hónap szünet után, megint használtam 2 hétig, nem éreztem ezeket a korábbi negatív tüneteket, fülzúgáson javított. Majd kb. egy héttel a befejezése után megjelentek az üvegtesti homályok, és a szemcsés látás. Azért elég furcsa egybeesésnek tartom.

2014. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Szia, látom régi a kérdés, de esetleg nekem is ínál, hogy végül mi lett? :)
2015. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez nálam is, szintén 18 éves vagyok. Érdekes hogy 1995 előtt ilyen betegség nem létezett, az elmúlt néhány évben lett sok Visual Snow-s beteg. 95-2014 ig kevesebb mint 10 feljegyzett eset. 2014-17 ig már több ezer. Senki nem tudja mi okozza. Es csak rosszabbodni fog. Imádom. :)
2020. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

nem mai a kérdés.

mivel én is tapasztalom ezeket a tüneteket sőt emellett még sok mást is mint a robbanó fej szindróma, éber álom stb.

az én meglátásom szerint az idegrendszer ki van készülve és azért. Sok a stressz és az aggodalom stb. csökkenteni kell vagy teljesen elkerülni ezeket és javulni fog.

2020. ápr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy valami komolyabb betegséghez kapcsolódik?
2020. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azóta is élek és virulok.


Nos még mindig jelen van a dolog 7 évvel később is, de hol jobb, hol rosszabb. Gyengébb, alig észrevehető valamikor olyan erős, alig látok.


Vizsgálatok egyszer sem találtak semmit. Egészséges vagyok. MRI háromszor volt 7 év alatt. Koponyában, nyakban nincs baj.

2020. máj. 13. 16:41
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy jól vagy és nincs nagy gáz
2020. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia!


Régi kérdés, de hátha nézed még.:D Hogy vagy azóta? :)


Én eléggé be vagyok most parázva (enyhén szólva), az itthoniakat kb kikészítem már. Egy hónapja elkezdtem foltokat látni, amik a szemem mozgatására úsztak tovább. Utánanéztem, hogy ezek üvegtesti homályok. Nem sokkal ezután (de már ez is nagyon stresszelt) feltűnt, hogy ha az eget bámulom, mintha csillogna, és futnának össze valami apró cikkcakkok. A másik problémám, ami már kb ált. suli óta van, hogy néha sötét, növekvő foltokat látok az egen. Régebben azzal sem törődtem, mivel elmúlt probléma nélkül és nem rémlik, hogy gyakran lett volna. Ennek is utánanéztem, és elvileg aurás migrén. Most viszont, hogy előjöttek ezek a homályok, 1 hete kb minden nap volt ez, ezt hálistennek csak kint látom, viszont mostmár az úttesten is. Ami viszont ezek után már tényleg sok, hogy ha a falat nézem itthon, vagy az ablakon ki, vagy tényleg bármit amire nem fókuszálok, akkor mintha szemcsésen látnék, mintha pici apró pontok mozognának. Már 2 éjszaka tapasztaltam miután hirtelen fényről teljes sötétség lesz (lekapcsolom a villanyt) még kb 5 másodpercig vibrál a szemem elég durván. Ma éjjel is (gondolom az idegtől nem tudtam aludni) néztem ki az ablakon és mintha vibrált volna. Szóval ilyenkor rámtör a pánik, de próbálok megnyugodni, hogy semmi bajom, de ilyen tünetekkel nem tudok mire gondolni. :( Ami furcsa, hogy egymás után jöttek ezek. Bocsi a hosszú válaszért. Egyébként van időpontom neurológushoz de csak május elejére, szemészetre is április végére. Légyszi valaki nyugtasson meg:D még csak 20 vagyok és nem szeretném, hogy bármi komoly bajom legyen.

2022. ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!