Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 13 évesen lehet kontaklencsét...

13 évesen lehet kontaklencsét hordani?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és rövidlátó...nagyon szeretnék már kontaklencsét mert a szemüveg sokszor már nagyon zavar szemüvegnélkül meg nagyon rosszul látok és ezért szeretnék kontaklencsét....csak olyan alkalmakra szeretném mint amikor elmegyek valahova a barátaimmal, bulikra, sportolásra meg ilyenek...
2009. nov. 1. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Várd ki legalább a 15-16 éves kort.
2009. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Én 12 éves korom óta hordok kontaktlencsét. Egy kicsit eresebb a szemem tőle, de bárhova tudom hordani. Az a lényeg, hogy az elején vagy egy szoktatási időszak.

Első nap 4 órát vedd csak be és ezt növeld 4 órákkal minden nap. Ezek után bármeddig hordhatod. Sose tedd sima vízbe használat után, már kapni fertőtlenítő folyadékokat az optikában azokba kell rakni. Továbbá mindig sóoldattal mosd le és sose nyúlj hozzá koszos kézzel. Hetente tarts egy-egy pihenőnapot és a szemed se lesz érzékeny. Remélem segítettem.

2009. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Deh mongyuk a szemészeten nekem azt monták h 15éves kor alatt is lehet de nem ajánlott csak ha kisidőre hagyom bent...és én csak ritkán hordanám...

2009. nov. 1. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
én 14 éves vagyok, és nem mondanám hogy csak ritkán hordom :D minden reggel beteszem, és csak este veszem ki. és ez így megy minden nap..:D de semmi baja nincs a szememnek
2009. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az jóóó :D Majd karácsonyra kontaklencsét kérek xD
2009. nov. 18. 16:41
 6/6 anonim válasza:
Akár egy 2 éves gyereknek is lehet ha az anyja be tudja rakni neki.
2010. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!