Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves kortól lehet kontakl...

Hány éves kortól lehet kontaklencsét hordani?

Figyelt kérdés
13 vagyok, mindkét szemem -2es
2008. máj. 7. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Neked már biztos lehet, amikor én csináltattam 15 voltam, akkor mondták az optikában hogy már 10 éves gyereknek is tanították meg a használatát. Menj be egy optikába és ott mindent megmutatnak vele kapcsolatban, kb 2-3 óra az egész. Nem nehéz megtanulni. Én nagyon szeretem azóta már olyan lencsém van amit a hónap elején beteszek és csak a következő hónapban kell kicserélni, tehát aludni is lehet vele. Nagyon kényelmes olyan mintha nem is lenne rossz a szemem. Egyébként nekem -4.25-ös mindkét szemem. Remélem tudtam segíteni!
2008. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2008. máj. 12. 17:34
 3/5 anonim válasza:

én kérdeznék: kb mennyibe kerül 0,5-ös a szemem .

Amikor még naponta kell cserélni akkor kiesik vagy van vele vmi gond?

egyépként ismerősömnek is 12-13 évesen rakták fel csak ő most 20 és már nem hord ezért itt kérdezem

2008. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 12 éves kortól már lehet hordani. Én lencsét hordok 10 éve. Mindig olyan lencsét hordok ami 1 hónapig jó, de este lefekvéskor ki kell venni. A szemnek is pihenni kell, különben könnyen begyulladhat. Több szemorvosnál jártam már, mindegyik ellenezte azt hogy lencsével aludjon az ember. Barátnőm is hordott lencsét, de mivel mindig azzal is aludt megvastagodott a szaruhártyája és a doki letiltotta a lencséről.
2008. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző kommentező. A lencse ára nem függa dioptriától, nekem Sauflon lencsém van és egy pár 3200 Ft. Hozzá a tisztítófolyadék egy havi adagja 1700 Ft. Nagyon ritkán esik ki, legfeljebb ha nagyon dörzsölöd a szemedet valami miatt, vagy esetleg sírsz.
2008. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!