Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak ha az elmúlt...

Mit csináljak ha az elmúlt néhány alkalommal csapvízzel mostam át a kontaktlencse tartó tokomat?

Figyelt kérdés
Nem rég óta van kontaktlencsém és mikor vettem ezeket a havi lencséket, akkor szerintem félre értettem az orvost vagy illesztőt (nem tudom mi pontosan), mert azt hallottam hogy azt mondta hogy a tokot, ha reggel beteszem a lencsékét akkor kiöblíthetem csapvízzel és aztán haggyam megszáradni lefele fordítva tiszta törlőpapíron. Azóta olvastam hogy ezt nem szabad. Kb 3 alkalommal az elmúlt reggeleken biztosan volt hogy így öblítettem el, de azzal az öblítőszerrel is kiöblítettem a vagy két alkalommal előtte még. Most eléggé félek hogy fertőzött lett mert olvastam erről. Mit csinaljak? Elég drága volt a lencse is meg ez az egész nem volt olcsó mulatság. Kérlek nyugtalanok meg hogy nem kell új lencsét elkezdenem hordani és tokot venni. Elég ha csak alaposan kifertőtlenítem? Köszi előre is
2013. aug. 9. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha hagyod kiszáradni magától. De most már ne csináld :D a víz teli van mindenféle bacival.
2013. aug. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaj köszi szépen, nem tudod hogy hogy mennyit segítettél!:) Amúgy még jó hogy olvastam erről, mert ki tudja meddig csináltam volna így
2013. aug. 9. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy hatalmas probléma lenne, a lencséket alaposan mosd át a folyadékkal, szerintem a tokot is elég ennyivel, de ha nagyon izgulsz, akkor vegyél egy új tokot, rossmannban is találsz pár száz forintért.
2013. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!