Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveglencsémen karcolások?...

Szemüveglencsémen karcolások? Nem ártanak?

Figyelt kérdés

Ha a nap eflé fordulok,vagy úgy tartom a szemüvegemet a kezemben,hogyrásüssön a nap,sűrű,apró karcolásokat látok a lencséken.Ezeket viselésnél nem látom(csak mint mondtam,ha a nap felé fordulok teljes arccal,amit úgysem tesz senki,csak nagyon ritkán),illetve csak úgy ¸¸szabad szemmel˝ sem láthatóak.A másik az,hogy van egy hosszú karcolásnyom,ami viszont igen is látható,ha leveszem a szemüvegemet,vízsintes irányban van,de viselésnél ezt se látom.Illetve a másik lencsén van egy pici pötty,tényleg nagyon pici,ahol mintha megsérült volna egy pontban a lencse(tényleg nagyon pici,viselésnél ezt se látom,de ha levsezem a szemüvegem azt is lehet látni).Állandóan viselem a szemüvegem,-4,37 és -4,90 a szemem,nem pont ezek az értékek,de valahogy így.Még egy szemüvegemmel se tapasztaltam ilyet,a nővéremnek volt nagyon karcos szemüvege,de az viselésnél is baromi zavaró volt,és nem is hordta,én meg nem látom ezeket,ha rajtam van a szemüvegem,ha meg nincs rajtam akkor is átlagosan csak azt a vékony hosszút meg a pici pöttyöt lehet észrevenni.Árthat ez a szememnek?Vegyek új szemüveget?Lassan 1 éves,de ősz végén kaphatnék először csak újat.


16/L



#karcolások-a-szemüvegen
2013. aug. 7. 07:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!