Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse folyadék cseréje?

Kontaktlencse folyadék cseréje?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk berakom a kontaktlencsét a folyadékba és másnap használom akkor ha nap végén visszateszem a tartóba a kontaktlencsét akkor a folyadékot is ki kell cserélni?

Meg ha mondjuk egy nap nem használom akkor ugyan úgy cseréljem ki a folyadékot vagy benne maradhat másnap. Azért kérdezem, mert én eddig naponta cseréltem és a kontaktlencse folyadék elég gyorsan fogy (és nagy kiszerelésben vettem, és nem volt olcsó). Köszi a válaszokat! :))



2013. jún. 24. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed a lencsét akkor öntsd ki a folyadékot, az már koszos amiben órákig ázott a lencse.

Ha nem veszed ki a lencsét belőle egy nap akkor a folyadékot sem kell kicserélni.

Folyadékból is van olcsóbb fajta, ha nem telik a legdrágábbra akkor ne olyat vegyél. Nekem 1200 ft-ba kerül a nagy, amit venni szoktam, azzal lehet pancsolni, nem számít, olcsó. És van ugyanolyan jó mint bármelyik másik ami 4szer ennyibe kerül a márkanév miatt.

2013. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha beteszed, akkor kiöntöd (vagy benne hagyod, én vészhelyzetre benne szoktam hagyni), majd ha kiveszed, újat öntesz. Ha nem viseled a lencsét, akkor valami 7 napig ázhat a folyadékban (amíg nem viseled). Amúgy meg sokan írják, hogy a noname márkák is ugyanolyan jók.
2013. jún. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!