Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Na akkor most a szemüvegtől...

Na akkor most a szemüvegtől romlik a látás vagy javul?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok.-0,75-ös szemüvegem volt 3-4 évig,de nem használtam állandóan,csak ha nagyon muszáj volt,például órákon.De aztán így is romlott a szemem,mostanában már szemüveggel is alig láttam,és így -2-es lencsét írtak fel,de most majd kipróbálom a kontaktlencsét.Abban reménykedtem,hogy megjavul a szemem,mert nem akarok örökre szemüveges maradni,megműttetni sem akarom a szemem,meg hogy nagy koromra már -4 meg -5ös dioptriám legyen.Mindenhol összevissza hallom,a szemészek mindig azt mondják,hogy a szemüvegtől megjavul a szem,de én ezt elég kevés embertől hallottam,hogy tényleg megjavult a szeme,meg ugye az is igaz,hogy minden embernél máshogy vannak az ilyenek.Én azt szeretném tudni,hogy vannak itt olyanok,akiknek hasonló erősségű szemüvegük volt,állandóan használták,és utána megjavult tőle,vagy ez tényleg csak kisgyerekkorban lehetséges és hogy függ-e a szem romlása vagy javulása attól,hogy kontaktlencse van vagy szemüveg?
2009. okt. 11. 01:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak kisgyermekkorban javulhat. A kontaktlencsét zsokták javasolni azoknak,akiknek gyorsan romlik a szemük,mert legtöbb esetben megállitja a romlást (nemtudom a lencse miért,és a szemüveg miért nem,nem vagyok szemész) . Viszont a szemüveg illetve kontaktlencsehordás se nem javitja,se nem rontja aszemet,ez cska egy segédeszköz ami a látásproblémát orvosolja,egyszerű fizika az egész. A szemtengely hosszán nem tud változtatni sem a kontaktlencse,sem a szemüveg.
2009. okt. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

A szemed, ahogy fejlődik (gyerek és serdülőkorban), úgy változhat a szükséges lencse.

Aztán 40 év fölött ismét - de akkor már más okból.


A szemüvegtől ÁLTALÁBAN nem romlik a látás - de elkényelmesedhet a szem, ill. a kicsi szemüveg látótér beszűkülést okozhat. Orvost kérdezz.

2009. okt. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Szia!Szerintem a szemüveghordástól igenis romlik a szem.Ismerőseim, még anyukám is akik nem hordták a szemüveget szép lassan megjavult a látásuk.(10-20év közti korra gondolok most)Mialatt én hordtam nekem csak egyre romlott.Elvileg a minuszos szem az idő előre haladtával javul majd.Szal olyan 50 évesen nem kell minuszos szemüveg...
2009. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
ha minuszos akkor romolhat..ha + akkor nem,akkor javulhat...de minden kinel szerinte mashogy van...de igy tudom
2009. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem pici koromban volt szemüvegem, olyan 13 éves koromra már elhagyhattam, de gondolom ez más téma. Az egyik szememre kéne egy feles, a másikra azt mondták tökéletes, így az orvos ezért nem írt szemüveget. Szerintem azt hülyeség lenne kijelenteni hogy a szemüveg miatt romlik valakinek a szeme. Ha erősebbet kapott mint amilyen jó neki, akkor maximum. Az tény, hogyha az emberen sokat van szemüveg, akkor a szeme "elkényelmesedik" és egy darabig kb semmit nem lát nélküle, de ez nem azt jelenti hogy rosszabb lesz. Használd a szemüveged! Ha javulni nem is fog, legalább nem erőlteted a szemed, nem fáradsz el olyan hamar, nem fájdul meg a fejed!
2009. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
80%

Hát szerintem az nem igaz hogy a szemüvegtől romlik a lencsétől javul.A szem minden életkorban változik.Ezért ha például terhes leszel akkor javulhat és romolhat is a szem.Ezért csak akkor érdemes megműttetni ha már nem akersz több gyereket.Amúgy miért nem akarsz műtétet?

Én mit nem adnék érte,de lehet hogy nekem soha sem lehet.Pedig már a pénztis összegyűjtöttem rá

2009. okt. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
82%

www.szemtorna.hu

A szemüveg csak rontja a látást!

2009. okt. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem hordok szemüveget és nekem is romlott, de nem csoda napi 3-4 óra gépezés mellett, sőt néha több is. Jobban eligazodok a mindennapi életben, mint azok akiknek a szeme hozzászokott a szemüveghez/lencséhez. Emellett szemtornát alkalmazok. El sem tudnám képzelni milyen sz@r lenne a látásom ha hordanék szemüveget és még gépeznék is :S


Lehet, hogy öreg korra jobban látsz majd szemüveg nélkül, de gondolom még fiatalon szeretnél egészséges szemeket.


A szem képes alkalmazkodni, mint bármely más szerv. Ha pl messze nézek 10-15 percig és normális erősségű napsütés van akkor utána jobban látok. Gondolom, már olvastál a Dr.Bates szemtornáról, ugye? Van egy könyve a dobd el a szemüveget,(antikváriumba nézd) de ehhez rendszeresen kell gyakorolnod. Néhány hónapig eltarthat akkor is ha szorgalmas vagy.


És tök jó ahogy csinálod.

2009. okt. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a szemüvegtől tényleg inkább romlik.

nekem kb. 10 évesen -1es volt. évente elmentem szemészetre, mindig direkt erősebbet adtak, amiben napokig nem is láttam az elején, mert jóval erősebb volt, mint amire szükségem lett volna, aztán 16 éves koromra már -10 volt a szemem. azóta nem járok szemészhez, és hogy, hogy nem, sokkal lassabb és kisebb mértékű a szemem romlása.

2009. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
fuu,köszönöm a sok választ:Dhát műtétet azért nem akarok,mert nyilván nem valami olcsó dolog,és nem vagyunk túl gazdagok,16 évesen a pénzt se tudom hogy gyűjtsem rá össze, meg mint minden műtét ez is biztos kockázatos,lehet, hogy ha mondjuk millióból egy is,ami nem sikerül,de ha pont én vagyok ...és mondjuk a teljesen rámehetne a szemem.Ezekről a szemtornákról még nem olvastam sokat,de most akkor majd megnézem.
2009. okt. 11. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!