Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha hordok szemüveget igaz,...

Ha hordok szemüveget igaz, hogy egy idő múlva újra jól fogok látni szemüveg nélkül is?

Figyelt kérdés
És ha igen mennyi idő mire újra jól fogok látni?
2009. okt. 9. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan problémája van a szemednek, akkor igen
2009. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szemtornával többet segíthetnél a látásodon mint szemüveggel. Én 4 évig hordtam szemüveget, de csak rosszabbodott a látásom.
2009. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 5 éve van szemüvegem, de fojton csak romlik. Most már szerintem csak egy negyed dioptriát, de majd novemberben kiderül.
2009. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kisebb gyerekek nőhetik ki a szembetegséget. Én általános suli 3. osztályban kaptam szemüveget, 1,5 dioptriával kezdtem és kb. 8. osztályig romlott a látásom, de azóta nem. Most 4,5 dioptriám van 30 évesen.
2009. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, kisebb gyerekek még kinőhetik a szemproblémájukat, idősebbek nemigen. Én 10 évesen kaptam szemüveget, azóta csak rosszabbodott. Ha téged annyira zavar a szemüveg, akkor műtesd meg a szemed vagy használj kontaktlencsét. :)
2009. okt. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tapasztaltam és ismerősök is megerősítették, hogy folyamatos szemüvegviseléskor inkább lustul, romlik a szem. Ezért van az, hogy amikor felírták a szemüveget, mondjuk csak du vagy este láttál rosszul, most viszont már reggel is kell, azonos dioptria mellett. Én megbántam, hogy egész nap kezdem hordani, meg kellett volna maradni a megszokott késő du+este időszaknál, ahogy fáradt a szemem.
2009. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!