Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet a szemizmot...

Hogyan lehet a szemizmot erősíteni? Van olyan h a szemüvegtől csak romlik a szem?

Figyelt kérdés
Ha kiskoromtól fogva rossz a szemem, és romlott a bal, mert nem használtam a szemüveget, és 23 évesen kezdem el hordani a megfelelő dioptriát, akkor még javulhat a szemem, vagy legalábbis meakadályozhatom h roboljon? A szemtorna vagy a jobb szem leragasztása segítene? Érdemes szemizom problémákra kontaktlencsét hordani, vagy lehet azt műteni?
2009. okt. 3. 16:11
 1/6 anonim válasza:
0%
ez a leghülyébb kérdés amit eddig itt olvastam( nem egyet olvastam már és nem is 2öt):)XD
2009. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szemizmot tudomásom szerint nem erősíti sem a szemüveg, sem kontaktlencse, sőt ezek inkább "ellustítják" a szemizmokat, mivel ezek használatával nem kell az izomnak dolgozni. Vannak bizonyos szemtornák, amik állítólag erősítik, és ezáltal javul a látás. Úgy emlékszem, itt olvastam az egyik szem beragasztásáról, amit írtál, és közben a másikkal szemtorna. Bővebbben Vén Péter szemtréner tud segíteni a harmonet pont hu-n, ill. vannak erről szóló könyvek.

Az orvosi álláspont szerint a szem nem javulhat, úgy tudom (a rövidlátás legalábbis), viszont a természetgyógyászatban erre is vannak esetek. A szemromlás esélye csökkenthető, ha betartod a szemet védő dolgokat, ezekről mindenhol olvasni. Pl.képernyővédő, számítógépes munkahelyen, vagy ahol egy pontra kell koncentrálni, óránként 5-10 perc szünet (hátnak, szemnek is jó: hátnak nyújtógyakorlatok, szemnek távolba nézés), megfelelő megvilágítás...stb. Ált. az jó szemnek, ha váltakozó távolságra nézhetünk, tehát nem éppen egy asztal melett görnyedni hosszabb időn keresztül. Persze mindenkinek más a határ, meddig bírja ugyanazt.

Utolsó kérdésedre: úgy tudom, van olyan műtét, aminél lényegében egy kontaktlencsét építenek be, csak felnőttkorban, tehát már most is, mivel akkortól a növekedés miatt már nem változik a dioptria. (Ha jól tudom, pár százezer FT, és nem támogatja a tébé.) Szerintem érdemes kontaktlencsét hordani, sokféle van, és emellett ha akarod, még megpróbálhatod tornásztatni is a szemizmokat, viszont a műtét mellett beáll a látás úgy, ahogy beállítják, és mi van, ha mégis tovább romlik, vagy az idős kori távollátás miatt újra változik, akkor újabb műtét?

2009. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentezőnek köszönöm a válaszát! Végre egy értelmes ember, aki tud valamit a témával kapcsiban mondani, és nem csak unatkozni jár ide. A többiek dedós, vagy szimplán primitív emberek, akik nagyon ráérnek, aki nem tudja az oldalt használni (kérdezni, felelni) az minek olvassa? Ennyi értelmetlenséget!

Biztos az ilyen egész nap ráér és a gép előtt gebed. Na és persze annyi nincs benne, hogy a nevét, vagy arcát felválalja a kommentjeihez :) sry :D


egy 23 éves lány (a kérdező)

2009. okt. 12. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mozgasd a szemeidet körkörösen amennyire csak tudod,nem baj ha kellemetlen lesz,csak csináld.Rajzolj a szemeiddel számokat 1,2,3...Még vicces is!:)
2009. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én kontaktlencsét használok,de a szemész azt ajánlotta(az optikában dolgozik,ahonnan rendelem a lencsét,ott vágez szemvizsgálatot,szóval benne van a témában),hogy nem szabad a lencsét egész nap hordani(max.fél napig),amikor otthon van az ember,ki kell venni,és mondjuk tvzéshez,gépezéshez szemüveg ajánlott,ha meg csak simán pihensz v nem csinálsz olyat,amihez látni kell :D ,akkor az a legjobb ha nincs a szemeden semmi sem,mert ha folyamatosan lencsét,szemüveget hordassz,akkor a szem ellustul,tovább romolhat.Szóval ha kontaktlencse mellett döntessz,akkor nem szabad mindíg viselni,mert sokkal erősebb és jobban terheli a szemet,mint egy szemüveg,hiába ugyanolyan dioptria.A szemtorna elvileg segít,műtéttel is korriglható a hiba.
2009. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az optikusod, mert én már elfelejtettem igazán hogyan is kell! Egyik szem letakarva, majd csere. először közelre nézz számolj el 5ig majd távolra. a szemkörzés is jó jobbra balra. ha feltar5tod szemmagasságba egyik ujjad az is jó közel távol oldal nézésre. Naponta amikor időd engedi. Pihentetni is kell a szemet. Ezt nem csak szemüvegeseknem ajánlják. csukd be 10-15 percre. ne nézegesd az órád, állítsd be csörgőre.
2009. okt. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!