Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a lézeres korrekció módszere?

Mi a lézeres korrekció módszere?

Figyelt kérdés

Az érdekelne h ugye a rövidlátást lehet így javítani, nade gyakorlatilag ezt csak úgy lehet elérni hogy a szemlencsének is megváltoztatják a dioptriáját, magyarán oda vágják be amit eddig az orrán hordott az ember. Ez nyilván szövetroncsolással és elvékonyítással jár és ha azzal ott meggyengül a lencse. Akkor nem lenne egyszerűbb műtéttel cserélni a lencsét, mert pár ismerősnél aki előtte olvasó szemüveges volt tehát épp az ellenkezője mint én, nem kellett már felvenni olvasáshoz.

Aki korrigáltatta a rövidlátását ilyennel mik a tapasztalatai utána? És várható valami hosszútávú nemkívánt mellékhatása a dolognak?


2009. okt. 2. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:

A lézeres műtétnél NEM nyúlnak a szemlencséhez, nézd meg a valahol a szem felépítését, és azt, hogy hol helyezkedik az el (az iris mögött van), az elég bonyolult műtét lenne. Vannak betegségek, amikor a lencse károsodik, akkor kell kicserélni.

Lézeres korrekciónál a corneát (szaruhártya) korrigálják (annak változtatják meg a fénytörését). Régebben úgy csinálták, hogy lézerrel szimplán a kívánt formájúra "csiszolták", de manapság úgy, hogy egy kis réteget felhajtanak belőle, és az az alatti részt kezelik, majd a felhajtott részt visszahajtják, mey visszaforr, ez kevesebb irritációval jár, mint az előbbi eljárás. Azt el felejtettem mondani, hogy majd ha nézed az ábrán, akkor látni fogod, hogy a cornea a szem legkülső rétege, és sokkal egyszerűbben elérhetőbb mint a lencse. (arról nem is beszélve, hogy a szemlencsét halottakból kell "beszerezni", bár vannak műlencsék is, de nem tudom, hogy ezek mennyire jók...)

Itt egy link, a szöveg nem fontos, de van benne egy kép a szem felépítéséről: [link]

2009. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!