Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire fáj a lézeres szemműt...

Mennyire fáj a lézeres szemműtét? És kb. mennyibe kerül? Miket kell róla tudni.

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyennek nézek elébe, és amennyire én tudom, nem túl fájdalmas, mivel kapsz érzéstelenítőt. De azért biztos kellemetlen is mert kifesztik a szemedet hogy teljesen hozzáférjenek a szemgolyódhoz. Felvágják a retinát is hogy fel tudják hajtani míg lézerezik a szemet, de aztán majd visszhajtják és az begyógyul. Az egész műtét nem több pár percnél. Az ára is attól függ, hogy milyen hosszú a műtét, hány másodpercig kell lézerezni (2 másodperc per minusz, tehát hat minusz 5ös a szemed akkor 10 másodperc)és hogy mind a két szemet kell műteni-e vagy sem. Nem magyarországi vagyok, de szerintem egy 500.000 forintba benne van... azt majd nézd meg.

Remélem segítettem, és sok sikert:)

2009. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a Tv-ben láttam hogyan csinálják azt mondta a doki hogy totál fálydalommentes tehát becsöpögtetnek egy ilyen érzéstelenitő cuccot és utána totál semmit nem érzel.Egyébként körübelül 200.000 -300.000 ft küröl mozog.Engem is érdekel ez a dolog mert én is megseretném mütetni a szemem, mert szinte majdnem vak vagyok sajnos.
2009. szept. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én üvegtesti homály eltávolító műtétet akarok csináltatni, mert a szemem állapota kb egy éve szörnyűvé vált. Washington D.C.ben van egy klinika ott 90% biztonsággal végeznek ilyen műtéteket, de viszon hitetelneül drága. Kiszámoltam az egész utazás műtét ellátás, több mint 2 millió forintomba kerülne, ami jelenleg nem áll még rendelkezésemre. Ezért Cseke főorvosúrhoz akarok fordulni Sopronban. szerintem az is meglessz egy 500-750.000 ft :(. De ami kell az kell a szemünkell nem szabad játszani. Én szerintem egyébként a vizsgálatok fájdalmasabbak. Nekem 2 hónapja ügye a homályaimat vizsgálták meg, hát nem volt éppen en hawai ukörutazás, az a 30 perc, de érdekes volt, és persze megnyugtató mert a diagnózis azt jelentette hogy a szemem műthető állapotban van :)
2009. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A magyarorszagi arat nem tudom, mert en nem otthon csinaltattam, hanem külföldön, ahol elek, de a fajdalomrol azt tudom mondani neked, maga a mütet nem faj, talan csak az, amikor a szemed köre felhelyezik azt a keretet, ami arra szolgal, hogy nyitva tartsa a szemhejadat. Viszont mütet utan egy par oraval, amikor elmulik a fajdalomcsillapito hatasa, az eleg rossz. Nekem nagyon egett a szemem kb. 4-5 oran keresztül, jo ha van olyankor keznel fajdalomcsillapito tabletta.
2010. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vmi olyna h az áltag olyan 135.000/szem, vagy van a másik féle aminek nemtudommi a neve az meg 220.000/szem :D

de ez helyfüggő :D

és ma már nagyon sok helyen csinállják ( asszem Budapesten is vagy 4-5 helyen )

2010. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!