Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon zavar a kancsalságom....

Nagyon zavar a kancsalságom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta vagyok szemüveges (állandó viselet), szemtengely ferdülés a probléma. A szemüveget rendszeresen hordtam/hordom. Amíg kellett rendszeresen jártam szemészetre, ha új szemüvegre volt szükség (romlás, javulás miatt), új szemüveget készíttettem, és azt hordtam/hordom. Tehát nem hanyagoltam el a dolgot. Majd eljött az az idő, amikortól nem kellett rendszeresen visszajárnom kötelező jelleggel, mert véglegesnek minősítették az állapotot, több orvosnál is voltam.

Viszont a kancsalságom (még szemüvegben is)bizonyos mértékben az egyik szemem esetében mindig megvan, ami engem zavar. Már felnőtt vagyok, közel a 30-hoz, és ez a szemprobléma nagyon zavar. Mit tudnék tenni? (A műtét ezen nem segít, szakorvosok mondták.)Kérlek segítsetek.


2009. szept. 26. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nm tudom milyen csodát vársz tőlünk, esetleg megpróbálhatod a szemtornát, segítségével 1-2 év alatt a szemüveget is elhagyhatod, talán a kancsalságon is segíthet, de erről nem tok.


[link]

2009. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen állapotú a kancsal szemed. Úgy értem, mennyire használod, mennyire látsz vele? Nekem ugyanilyen problémám volt, szinte születésemtől hordtam szemüveget, takargatták a jól látó szememet, szemtornára jártam, de istenigazából nem használtam soha a bal szememet. A mai napig is fényt, árnyékot, éles színkontrasztokat tudok csak megkülönböztetni vele.

13 éves korom körül, az orvosom felajánlotta a szüleimnek, hogy elvégeznek egy egyszerű műtétet, amivel a szemeim párhuzamos állásúak lesznek. Azt is elmondta őszintén, hogy a kancsal szemem számára, ez max. kozmetikai beavatkozás lesz, mert érdemi javulás nem várható a látásomban a műtéttől. Így is lett. Most 56 éves vagyok, az elmúlt 5-6 évvel ezelőttig nem hordtam szemüveget, most is csak olvasáshoz használok. Autót vezetek, a jobb szemem látása 100%, a műtött bal szememé alig néhány. Négy gyerekem van, egyikük sem örökölte ezt az elváltozást.

Viszont! Kamasz lányként megszabadultam attól a lelki tehertől, hogy bandzsa vagyok, hogy áll a szemüveg?, kinek fogok én így kelleni?....

Ha a te esetedben sikerült egy viszonylagos jó látásminőséget elérni a kancsal szemeden, akkor lehet, hogy tényleg nem jöhet szóba műtét, mert kettőslátás alakulna ki.

2009. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:


Engem inkább csak "kozemtikai" szempontból zavar a kancsalság.

Persze a látással is vannak problémák, de azokon a szemüveg viselése segít, a szemüveg pedig egyáltalán nem zavar, tehát az én problémám inkább "kozmetikai". Viszont ez nagyon bánt már.


(Nekem is évekig takargatták hol egyik, hol másik szemem, stb.)

2009. szept. 26. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!