Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a kötőhártyayulladás tünetei?

Mik a kötőhártyayulladás tünetei?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Azt vettem észre reggel hogy nem tudom kinyitni a szemem annyira csípás.Megmosakodtam.Elindultam a suliba.És egész nap mindig ha megtöröltem a szemem bármilyen okból kiflyólag csípás volt.Délutánra kicsit bevörösödött.Ez a kötőhártyagyulladás?Ha igen akkor orvoshoz kell vele fordulni?Ő mit csinál?Segítsetek.:)
2009. szept. 15. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Fordulj orvoshoz, ad szemcseppet. Ne nyúlkálj a szemedbe, mert a kötőhártya gyulladás úgy emlékszem ragályos. Moss kezet. Hamarabb rendbejön, ha rendesen kezeled.
2009. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget már épp készülök a gyerekorvoshoz.De nem csak emiatt hanem mert 4 napja fojamatosan lázas vagyok.beveszem a lázcsillapítót lemegy aztán megint fel köhögök és fáj a torkom.:(.Cak az a baj hogy lemaradok a 2 hetes osztáéykirándulásról.:(köszi szia K.A.
2009. szept. 15. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ez valószínűleg kötőhártyagyulladás (conjunctivitis). És ebből is a fertőző fajta. (fokozott váladékozás, törő érzés a szemben, kötőhártya belövellt = piros - ezek a jellegzetes tünetei) Ne nyúlkálj a szemedbe, a váladék fertőző. Szerintem szemcseppet fogsz rá kapni.
2009. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha köhögsz és lázas is vagy, lehet influenza is. Ne menj közösségbe, terjeszted. Telefonon kérdezd meg az orvost, hogy lemenjél-e, vagy kimegy hozzád. De azt hiszem ezzel már elkéstem.
2009. szept. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kössz mindenkinek.Hát igen ezt csak másnap olvastam de sebaj.Az orvos elüldött egy ilyen szűrés szerűre és ott megllapították, hogy nem fertőző csak megfáztam és azt is hogy nem kötőhártya gyulladásom van hanem torok.De a szemmem azért lett vörös mert ez a megfázás tünetei közé tartozik.De azt mondta hogyha valami szokatlant veszek észre akkor mennyek be.Ja és azt is mondta hogy a szemem azért váladékozik mert valószínűleg allergiás vagyok.Elküldött egy alergia vizsgáló tesztere ma reggel és kiderülthogy alleriás vagyok:a mézre,polllenre,tejre,gombára,rizsre,nyárfavirágra szóval jó sok mindenre ebből csak az a jó hogy a kaják közül mindegyiket utálom.De a tejre csak akkor ha nagyon sokar iszok belőle ami jó mert azt szeretem
2009. szept. 16. 10:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát allergiára nem gondoltam volna.. Jobbulást!
2009. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!