Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó vagyok! Az miért...

Rövidlátó vagyok! Az miért van, hogy amikor mondjuk pld ásítok és könnyes lesz a szemem akkor ezen keresztül teljesen jól látok, nagyon élesen! Ez miért lehet? Erről írnak valahol?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés,de azért értelmes válaszokat légyszíves!

2013. jan. 25. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Én most voltam szemészeten, és én azt hittem rossz a szemem, de a doki mondta, hogy csak rövidlátó vagyok, ezért szemüveget se írt fel. Ez nálam annyit jelent, hogy az ágyból nem tudom elolvasni a UPC feliratot. Kb.: 5 m-ről..
2013. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem száraz a szemed, és műkönnyre lenne szükséged. A száraz szem tünetei között ott van a homályos látás is, "visszafelé nézve" pedig, olvastam már orvosi válaszban, hogy a műkönny használatakor jobban lát az ember, ha száraz a szeme. Tehát "oda-vissza nézve" is arra gondolok, hogy egyszerűen csak száraz a szemed, és vegyél műkönnyet. Rengeteg féle kapható a patikákban.
2013. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a gondom és használok műkönnyet! Egy jótanácsként kaptam: A bükki Szabó Gyuri bácsi ajánlotta: mindennap reggel este 10 percig borogassam DIÓLEVÉL TEÁVAL a szemhéjamat,mert átitatódik a szembe. /fél dl. viz forralva ráönteni a csapott ev.kanál füre, 10 percig állni hagyjuk, majd leszürjük és utána lehet borogatni 10 percig/ Egyébként ha beütjük a diólevél teát, ott leirják!Orvossal is beszéltem róla!
2013. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs szemszárazságod, nem kell megijedni. Könnyeken keresztül mindenki tisztábban lát egy kicsit, ez normális jelenség :)
2013. febr. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A könny nagyon vékony réteget képez arra a kis időre a szem szaruhártyáján, ami megváltoztathatja picit a fénytörést.
2013. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!