Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok a szemem előtt...

Miért látok a szemem előtt átlátszó hosszú valamiket?

Figyelt kérdés
Elég régóta látom ezeket, de nem tudom mitől lehet. Nagyon idegesítő néha. Lehet ez ellen valamit tenni cseppel vagy valamivel?
2009. aug. 24. 19:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
:D De nem tudom nem figyelni..olyan bosszantóak grrrr :D :D :D De legalább megnyugtat ,hogy nem vagyok egyedül :)
2009. aug. 25. 11:36
 12/15 anonim ***** válasza:

ha fekete pontok, alakok lennének, azt mondanám üvegtesti homály, ami nem múlik el, és idősebb korban, ill. a szem állapotától függően jön elő.

Marha idegesítő, néha már a "legyet" akarom elhessegetni a szemem elől. (ezt fehér fal elött a szemed mozgásával tesztelheted)

2009. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak fonál ill. gömb alakú úszó formáim:D

Bár nekem van akk is ha hírtelen felállok az ülésből

2009. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
De csak engem idegesítenek? :D :D :D :D Írtam egy "netesorvosnak" ezzel kapcsolatban! Azt mondta kerüljem a világos háttereket :D:D:D::D:D
2009. aug. 27. 18:45
 15/15 anonim válasza:

Nekem is szokott lenni ilyen, es itt talaltam ra valaszt:


[link]

Egy beteg panasza:

A szemem előtt megjelenik valami átlátszó "képződmény", amely mozog és hiába dörzsölöm meg a szemem, nem múlik el, csak jó tízperc múlva. Olyan mint egy átlátszó, vízszínű zselatin. Bocsánat, de máshoz képtelen vagyok hasonlítani a látványt. Mi lehet ez?


Orvos valaszol:

A leírt panasz hátterében leggyakrabban a szemhéjszél lipid termelő mirigyeinek enyhe gyulladása állhat. A tapadós, nyúlós,"zsíros" folyadék viszonylag jól tapad a szaruhártyához és nehezen tudja a pislogás során a friss könny lemosni onnan. A mozgást lassan úszva követi a tapadás miatt.


A másik ok az üvegtest kocsonyás anyagának összetöredezettsége szokott lenni. Ez is követi a mozgást, viszont ez nem szokott teljes mértékben eltűnni, kikerülni a látótérből

Érdemes figyelni, mikor jelenik meg újra és megnézni nem pirosabb-e a szemhéj széle.


Ha többször is jelentkezik a panasz, melegvizes vattával óvatosan át kellene törölgetnie a szemhéjakat. Esetleg recept nélkül kapható antibiotikumos szemkenőccsel bekenni. Amennyiben 1-2 napos kezelés hatására nem észlelhető semmilyen változás, szemészeti szakrendelést kellene felkeresni.


Dr .... szemész

2011. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!