Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sima? Vagy cilindereskontaklen...

Sima? Vagy cilindereskontaklencse?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy az a lencse amit felirtak az optikában borzasztoan drága mert cilinderes szerintetek hordhatok simát is csak azzal kicsit kevésbé élesen fogok látni vagy a sima nem fog jót tenni a szememnek?
2009. aug. 23. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ ennyire rossz a szemed. Nekem az egyik szememen -6os a dioptria, így kötelező a cilinder. Amúgy nehezebben is esik ki, amelyik cilinderes.

Azt hiszem ilyenkor szokták mondani, h ne az egészségeden spórolj. ;)

2009. aug. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az egyetem alatt simát hordtam (szintén anyagi okokból), aztán amikor elkezdtem dolgozni, már megengedhettem magamnak a cilinderest. A simától sem lett semmi bajom, 15 éve nem romlott a szemem. De az tény, h' a látásélesség szempontjából ég és föld a különbség. Bár ha csak kis mértékű a deformitás, akkor ez nem probléma. Nekem az egyik szememen elég nagy, ezért érzem a különbséget. A másiknál kicsi az eltérés, azzal a simával is nagyon jól láttam.
2009. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én cyl nélküli kontaklencsémmel jobban látok, mint szemüveggel, amire rátették a -0.75 cyl-t... de szemüvegre muszáj volt, mert anélkül gyengébben láttam. de a kontaklencsém természetesen 1 dioptriával kevesebb, mint a szemüveg
2009. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy a 0.75 nagynak számít? nekem olyanom van és 180' a fokot nem értem de mindegy.Köszönöm a segítséget hát szerintem a cilindereset nem engedhetem meg magamnak szóval sima lesz.Köszönöm a válaszokat
2009. aug. 24. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is -0.75 van, hallottam már nagyon durva -18cyl-ről is... nekem 50° az eltérés...a fok az vmi eltérést jelent...fénytörési hiba...csak vízszintesen azt hiszem, pl asztigmára szokták a cyl-t felírni
2009. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!