Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok az egyik szememmel...

Miért látok az egyik szememmel kicsit szürkén?

Figyelt kérdés
20/f

2012. dec. 9. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szemorvos az istene
2012. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is két különböző tónusban látok a szemeimmel. A jobb szememmel "sárgábbnak" látom a dolgokat. De csak egy halvány árnyalattal. :) Érdekes, engem nem zavar, a kettő együtt pont tökéletesen szuperál :)
2012. dec. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ez már régen így van és csak azért tetted fel a kérdést, mert most jöttél rá, hogy jó lenne tudni az okát, ne foglalkozz vele. Ha új jelenség, feltétlenül menj orvoshoz.
2012. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szemtengely ferdülés lehet az oka?

mert az sajnos van vvalamennyi,de én úgy tudtam h az csak "hangyásítja" a képet

2012. dec. 9. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

ha szemtengelyferdülés, akkor hordasz rá cilinderes szemcsit gondolom.

mindenképpen elmennék a helyedben orvoshoz, mert lehet szürkehályog is, annak szokott egyik tünete lenni

esetleg rövidlátó is vagy mellé?

akkor főleg

menj, nézesd meg hogy kiderüljön normális-e vagy sem

sőt, minél régebb óta van, annál inkább

mondjuk szürkehályognál édesmindegy, ott úgyis meg kell várni míg szinte totál elromlik a látás és csak akkor szoktak műteni

de ha más a gond lehet hogy orvosolható egy jó szemüveggel vagy megnyugtatnak hogy rendben van így

2012. dec. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös:


A szürkehályogtól nem lesz szürkés a látás, "csak" nagyon homályos és kicsit kifakulnak/eltolódnak a színárnyalatok. Én már csak tudom, mindkét szememet meg kellett műteni miatta.

Itt van egy nagyon jó kép, ami ~100%-osan visszaadja egy szürkehályogos szem látásminőségét:


Normál szemmel: [link]


Szürkehályogos szemmel:

2012. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös:


A szürkehályogtól nem lesz szürkés a látás, "csak" nagyon homályos és kicsit kifakulnak/eltolódnak a színárnyalatok. Én már csak tudom, mindkét szememet meg kellett műteni miatta.

Itt van egy nagyon jó kép, ami ~100%-osan visszaadja egy szürkehályogos szem látásminőségét:


Normál szemmel: [link]


Szürkehályogos szemmel: [link]

2012. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!