Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Muszáj lenne szemüveg? 15/f

Muszáj lenne szemüveg? 15/f

Figyelt kérdés
Volt orvosi vizsgálat a suliban, ahol mondták, hogy el kéne menni szemészetre. Na most én alapból nem vagyok egy szépség, és a szemüveg még rádobna egy lapáttal... Ennyi idősen nem lehetne kontaktlencse? Mondjuk órán elboldogulok, mert általában úgy támaszkodok, hogy kicsit meghúzom a szemem, és akkor tökéletesen látok. Tudnátok tanácsolni valamit? Megköszönném! :)

2012. nov. 21. 23:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De lehet kontaktlencséd, ha képes vagy megfelelő higiéniával használni (valaki már 12 évesen tudja, valaki meg 20 évesen se). Érdemes napi lencsét kérni, azzal egyáltalán nincs macera (tartó, folyadék stb nem kell hozzá).
2012. nov. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet lencséd, de mellé kell szemüveg is a biztonság kedvéért.
2012. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig kelleni fog szemuveg a kontaktlencse melle, de igazabol az a baj, hogy ha nem szoktad meg a korrekciot (se a szemuveget se a kontaktlencset) akkor nehezebb megszokni, ha a kontaktlencsevel kezded, azt ugye nem tudod levenni csak ugy, ha elfarad a szoktatasi idobeszakban a szemed. szoval en szemuveggel kezdenem, hiusag ide vagy oda.
2012. nov. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Nekem is ilyen korban kezedett romlani a látásom. Én egy évig nem is hordtam szemüveget, de kellett volna.(Nem tartottam esztétikusnak, furcsa volt, stb.) De utána még jobban romlott a szemem, úgyhogy muszáj volt hordani. Szerintem teljesen meg lehet szokni, nem olyan vészes az, sőt egész szép, divatos szemüvegeket lehet már manapság kapni. Ha nagyon irtózol tőle, akkor használhatsz kontaktlencsét, de azt még nehezebben szokja meg a szem. Szerintem maradj a szemüvegnél.
2012. nov. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet kezdeni kontaktlencsével, nekem sem volt szemüvegem, az első nap volt csak rossz lencsében, akkor hányingerem is volt tőle, de ez is elmúlt már a második napra, semmi gond vele.

15 évesen már lehet neked is, mondd az optikában hogy sportolsz, ezért nem jó a szemüveg. Csak mert ugye mindenkit rá akarnak beszélni, mivel nekik abban van a nagy pénz ha te szemüveget veszel. De ez nem fontos, sőt ha hiúságból úgy sem vennéd fel soha, akkor felesleges kiadás lenne.

2012. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem a nagy penz miatt szukseges a szemuveg, hanem mert a kontaktlencset csak akkor tudod hordani, ha tokeletes a szemed. normal esetben is konnyen begyullad a szem, hat meg kontaktlencseben! ha pedig gyulladt szemmel hordod a kontaktlencset, az kulon veszelyes (mert olyankor jobban es hatekonyabban meg tudnak telepedni es bejutni a szemedbe a korokozok) szoval neha kell szemuveg, napi szinten is. nem egeszseges mindig kl-ben lenni, es mivel a kl-ben hozzaszoksz a lataselmenyhez, akkor utana nem akarsz nem latni, siman fennhagyod a kl-t ahelyett, hogy pl szemuvegre cserelned. Remelem erted, hogy mit akartam ezzel mondani. Nem lehuzasbol mondjak az optikaban, hogy KELL szemuveg, ezt a klinikan is el szoktuk mondani, hogy muszaj szemuveg kontaktlencse melle!
2012. nov. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen a válaszokat! :)
2012. nov. 22. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!