Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elég nekem az olcsóbb szemüveg...

Elég nekem az olcsóbb szemüveg? Egyáltalán kell nekem?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsi.

27 éves nő vagyok. Volt már szemüvegem 20 éves korom körül, akkor plusszos volt mindkét szemem, egyik 0,25-ös, másik 0,5-ös. Olvasáshoz, gépezéshez használtam. Aztán valahogy nem éreztem szükségét, nem volt olyan a munkám, így nem hordtam pár évig.

Most fél éve olyan munkám van, aminek kapcsán szgép előtt ülök 8 órát, és pár hete érzem, hogy nem okés a látásom. Elővettem a régi szemüvegem, és sokkal jobban látok vele, használom munka közben. De ennek rossz a kerete, meg érdekelt is, hogy mennyit romlott a szemem az évek alatt, így tegnap elmentem egy kivizsgálásra. Ott azt mondta a szemész, hogy mínusz 0,25-ös mindkét szemem.

Első kérdésem: létezik, hogy 6-7 év alatt valakinek plusszosból mínuszosba átmegy a szeme?

A mínuszos szemüveg azt jelenti, hogy elvileg közelre jól látok, de távolra nem, ugye? De nekem a közeli szgép is nehézséget okoz. Tény, hogy már távolra sem látok olyan jól, mint tinédzserként, de közelre is gondom van. Akkor is jó lesz a mínuszos szemüveg, pl a szgép kezeléséhez? Ez a másik kérdésem.

A harmadik pedig az árra vonatkozik. Felvázolta az optikus, hogy lencsétől függően kerülhet a szemüvegem 20E Ft-ba és 28-ba is. A különbség a kettő között, hogy a drágább megszünteti a csillogásokat, és keményebb a lencséje, így nem fog olyan könnyen karcolódni tisztítások során, mint az olcsóbb, puhább lencse. Ha nekem csak olvasáshoz és gépezéshez kell a szemüveg, akkor elég az olcsóbb? Őszintén szólva nem mindegy, hogy kiadom-e azt a plusz 8E-t vagy sem. Tényleg érdemes megvenni a drágábbat, vagy ugyanolyan jó az olcsóbb is?

Előre is köszi, ha veszed a fáradságot és válaszolsz!


2012. nov. 17. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Az elsőre és az utolsóra tudok válaszolni. Régen közelre nem láttam jól, de nem szerettem a szemcsit, ezért nem hordtam. Aztán pár év múlva megint mentünk szemészetre, és már távolra nem láttam jól. Ergo, igen, létezhet ilyen. S szerintem az olcsóbb szemcsi is tökéletes.
2012. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!