Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 55. 000Ft-ért szemüveg....

55. 000Ft-ért szemüveg. Reális ár?

Figyelt kérdés

délelőtt elmentem csináltatni egy új szemüveget,jó még a régi is(végülis nem is olyan régi...2-2,5 éves talán)de úgy voltam vele nem árt ha van még egy...


sikerült kiválasztani 13.000-ért egy keretet,a lencse egyenként 20.300,+csiszolás 2000Ft.a dioptria jobb:


-3.75, bal:-4.25.a végeredmény 55.000Ft.(nem Pest,nem megyeszékhely)


mindenféle extra van rajta..annyira nem vagyok képben, de gondolom ettől csak jobb lehet...karcmentesítés,UV--szűrős stb..és állítólag ez még csak nem is számít luxusnak...


a mostani szemüveget anno kb.37.000-ért vettem..szóval végülis az áremelkedés reálisnak tűnik..


tehát mik a tapasztalatok??egy strapabíró,igényes szemcsi mennyi?


ha mondjuk vettem volna valahol(akár Tesco) egy olcsóbb keretet,(3-4000Ft-ért)azt tényleg belecsiszolták volna?vagy az tuti ráfizetéses lenne?


annyira bosszant az az ár,bár már mindegy.(


amúgy még csak 20 vagyok..szóval ez azért elég nagy érvágás,bár tudom mindenkinek az lenne......:O


2009. aug. 6. 10:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nem drága. A fiamnak 4 éves kora óta ennyibe kerül. Az ember a legjobbat veszi a gyereknek minden extra nélkül.

De a lencsét le kell vékonyíttatni, az pedig minimum 20000 / lencse

Most 16 éves 75000 volt a szemüvege. Nem találtam olcsóbb helyet és jobbat sem.

2010. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia!

Én 18 éves vagyok. Mindkét lencsém -5,25. Pár hónapja kellett új szemüveg, sajnos folyamatosan romlik a szemem, 10 éves korom óta.

Nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben, a lehető legolcsóbb keretet választottam az is 14 ezer volt :S Nem kértünk semmi extrát, mert még drágább lett volna. Azt mondták, 3 fokozata van a vékonyításnak, még így sem a legvékonyabb lencsét kértük, mert darabja 35 ezer lett volna és ugye két szeme van az embernek :S :D . 6-7 centi vastag lencsével azért mégsem mászkálhatsz.


A végére így is 47 ezer forint jött ki. Szóval én nem csodálkozom a te 55 ezres szemüvegeden!


Az UV-szűrős réteg és a karcmentes réteg stb. szerintem jó - ha sokan mást is mondanak, hidd el így h 8 éve vagyok szemüveges, sok mindent kitapasztaltam. Eddig minden előző szemüvegemen voltak ilyenek, de most nem engedhettük meg magunknak :S A szüleimnek is elég nagy "érvágás" volt, ahogy írtad is :S Ha dolgoznék még akkor is az lett volna szerintem.


Azt írod, hogyha vettél volna egy olcsóbb keretet lehet h becsiszolták volna. Ezt mi is próbáltuk anno, de "vágták a pofákat" minden üzletben ahol voltunk, ahol bele is mentek volna, azért ugyanúgy kihoztak egy olyan árat ami nekik jó, ugye.


A mínuszos dioptriából gondolom, te is rövidlátó vagy (elnézést ha tévedek, hisz más miatt is kellhet), és ezekért a lencsékért pedig rengeteg elkérnek. Engem pl. volt aki lehurrogott, hogy lehetetlen egy ilyen magas ár, már unalmas néha hogy mindig el kell magyarázni, hogy azok a szemüvegek amit a boltokban olcsón kapsz, azok csak néhány embernek megfelelők...



Bocsi a hosszú válaszért, meg látom nem is "túl fiatal" már a kérdés, de gondoltam azért leírom.

2010. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Előző vagyok! Csak még annyit, végigolvastam a hozzászólásokat, ne hallgass arra aki azt mondja, hogy ez túl magas ár!

-3.75, -4.25 - ezeknél a dioptriáknál nem csoda ha ennyit elkérnek (Az már más kérdés, hogy mit akarnak, miből fizessük) - lásd az én példámat, és még így sem a legjobbat választottuk ugye.


A lencse minőségén pedig ne próbálj spórolni, mert a szemed fogja bánni. Ez is tapasztalat :S

Nálunk a HOYA márkájú lencsék váltak be, de ezt mindenki csak maga tudja eldönteni!


További kellemes napot! :)

2010. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat.

A tapasztalat is azt bizonyítja h.megéri a drágább szemüveg.Remekül szuperál az új szemüveg.Így utólag viszanézve pedig már nem is olyan "fájdalmas" az ár:D

vagy nem gondolok rá annyit:)

2010. ápr. 1. 15:12
 15/15 anonim ***** válasza:
karcmentes réteg ez is elég kamu dolog kb enyém is 3-4 éves és elvileg karcmentes üveg de lassan már nekem is le kell cserélni mert annyira karcos hogy már zavar a látásban... csak a pénz a gond most nem tudok nélkülözni 50-60ezer forintot :( meg 1x szeretnék egy napra sötétedő lencsés kukkert csak sajnos az 100 alatt meg se áll... :S
2013. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!